Connect with us

Домашни банки

Халкбанк АД Скопје изврши промена на провизијата за одржување на ПОС терминали

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека од денес (01.06.2021 година), Банката изврши промена на тарифата во делот на провизија за одржување на ПОС терминали.

Провизијата за одржување на ПОС терминали ќе изнесува 600 денари за остварен месечен промет до 30.000 денари, и без провизија за остварен месечен промет над 30.000 денари.

Сите останатите провизии за ПОС терминали остануваат непроменети.

Повеќе информации за новите провизии можете да добиете на следниот линк.

Домашни банки

Комерцијална банка меѓу најдобрите иноватори во светот – Прогласена од Global Finance за Врвен иноватор во корисничко искуство за услугите преку OneID

Објавено

на

Комерцијална банка влезе во друштвото на врвните финансиски иноватори во светот со воведувањето на услугата електронска идентификација преку OneID. Меѓународниот магазин Global Finance ѝ ја додели на Комерцијална банка угледната награда „Врвен иноватор во корисничко искуство за 2023 година за услугите преку OneID“, со што ја рангираше Банката меѓу Топ финансиските иноватори во светот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 2 јуни 2023 година

Објавено

на

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 2 јуни (петок) 2023 година заради празнување на Духовден. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Финансиска поддршка од Комерцијална банка за ново издание на турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

Објавено

на

Меѓународниот турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево и годинава, со финансиска поддршка од Комерцијална банка, собра на едно место спортски екипи од повеќе држави во чест и спомен на музичката легенда. (more…)

Продолжи со читање

Популарно