Connect with us

Депозити

Халкбанк АД Скопје ги зголеми каматните стапки за физички лица на сите депозитни производи

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје ги известува своите почитувани корисници дека изврши зголемување на редовните каматни стапки за физички лица на сите депозитни производи.

Измените се однесуваат исклучиво на каматните стапки, додека сите останати карактеристики на производите остануваат непроменети.

Зголемената каматна стапка ќе се имплементира за сите новоотворени депозити и депозити кои ќе се реорочуваат, почнувајќи од 28.12.2022 година.

Депозити

Како да штедите во време на предизвици

Објавено

на

Организацијата на личните финансии е своевидна умешност која може да ја совладате со промени во навиките и пристапот кон вашите средства, што на долг рок ќе ви донесе поголема сигурност и стабилност. Ова е особено важно во време на променлива економија на каква што сме сведоци денес, која може да предизвикува чувство на недостаток на финансии, но истовремено може да биде и поттик да изградиме поздрав однос со нашите пари. (more…)

Продолжи со читање

Депозити

Замисли желба, штеди и исполни ја со Новогодишниот Промо депозит на Халкбанк

Објавено

на

Секој од нас има соништа и желби. Можеби посакувате поголем дом, одмор во некоја егзотична земја или луксузен автомобил. Можеби сакате да можете да го живеете пензионерскиот живот што е можно поудобно. Или да ја реновирате куќата, да започнете сопствен бизнис или да ги купите најновите гаџети. (more…)

Продолжи со читање

Депозити

Новогодишен Промо депозит од Халкбанк со камати до 3,3%

Објавено

на

Во пресрет на предновогодишната еуфорија кога сите се подготвуваме за дочекот на Новата година, покрај трошоците што ги правиме за славење и набавка на подароци за најблиските, потребно е да размислуваме и за целите кои што планираме да ги исполниме и плановите што сакаме да ги реализираме во текот на 2023та година. (more…)

Продолжи со читање

Популарно