Connect with us

Останато

[ФОТО ГАЛЕРИЈА] Предновогодишна забава за Банки и Финансиски институции

Објавено

на

На 12.12 во клубот “The LOFT”, за прв пат во организација на bankarstvo.mk, се одржа Предновогодишна забава за Банки и Финансиски институции каде присуствуваа околу 350 лица.

За атмосферата беа задолжени DJ Fici & Dj Bobi – City Radio.

Забавата имаше и хуманитарен карактер, каде сите присутни имаа можност да донираат симболичен износ и да помогнат во најважната животна битка на Славица Тодоровска – Цаци!

Средствата кои беа собрани ќе бидат уплатени на хуманитарниот фонд “Од срце за Цаци”.

Голема благодарност за Igor Donevski Photography, чии фотографии можете да ги погледнете во продолжение:

 

Останато

Руските олигарси станаа уште побогати за време на корона кризата

Објавено

на

Бројот на милијардери во Русија се зголеми од 99 на 101 во последните два месеци. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Сања Лукаревска: Успешно реализирана финансиската поддршка за исплата на плати за месец април, за тековниов месец започнува од 1 јуни

Објавено

на

Сања Лукаревска, директорката на Управата за јавни приходи, објави дека исплатата на државната помош за плати на засегнатите дејности од корона кризата е реализирана за месец април и дека од 1 јуни започнува поднесувањето на барањата за месец мај. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Се воведува нов механизам за поддршка и развој на микро, мали и средни претпријатија

Објавено

на

Владата денеска ја разгледа и усвои информацијата со Правилник за инструментот за поддршка – Кофинансирани грантови за технолошки развој за надминување на последиците од КОВИД-19, со кој се воведува нов механизам за поддршка и развој на микро, мали и средни претпријатија во Република Северна Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Популарно