Connect with us

Останато

ФИТР: Иновацијата не е луксуз туку потреба!

Објавено

на

Иновацијата не е луксуз туку потреба!

“За таа цел, Фондот за иновации и технолошки развој во 2018 година има инвестирано над 20 милиони евра во иновативни проекти, поддржа над 250 македонски компании и за 16 пати го зголеми фондот на инвестиции споредено со 2014-2017 година”. – соопштуваат од ФИТР.

Од ФИТР исто така нагласуваат дека нивните тимови стојат на располагање на компаниите за состанок секој работен ден од 08:30 до 16:30 часот во просториите на ФИТР.

Останато

Комерцијална банка – нов спонзор на РК Вардар 1961

Објавено

на

Ракометниот шампион на Македонија и сеуште актуелниот Европскиот ракометен шампион – РК Вардар 1961 непосредно пред настапот на Струшкиот турнир го објави дресот за претстојната сезона. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Месечните примања на работниците во Германија намалени за 2,2 отсто

Објавено

на

Бруто месечната заработка на работниците со полно работно време или скратено работно време во Германија во просек е 2,2 проценти пониска во вториот квартал во однос на истиот период лани, покажуваат податоците на Федералното биро за статистика. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Извршниот директор на Apple, Тим Кук влезе во клубот на милијардери

Објавено

на

Извршниот директор на „Apple“, Тим Кук влезе во клубот на милијардери, откако вредноста на акциите на технолошката компанија продолжува да ја зголемува својата вредност. (more…)

Продолжи со читање

Популарно