Connect with us

Домашни банки

Финансиска поддршка од Комерцијална банка за ново издание на турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

Објавено

на

Меѓународниот турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево и годинава, со финансиска поддршка од Комерцијална банка, собра на едно место спортски екипи од повеќе држави во чест и спомен на музичката легенда.

Комерцијална банка, која традиционално е спонзор на овој турнир организиран од Здружението Мандра, го даде својот придонес и со учество на Синдикалната организација со своја екипа, која го заврши настапот со освоен пехар за ферплеј екипа.

Спортот, дружењето и хуманоста беа вредности што го красеа ликот и делото на Тоше Проески. Во негова чест и во контекст на својата општествено одговорна мисија, Комерцијална банка останува посветена на поддршка на вредностите кои значат подобро и похумано општество.

Домашни банки

КБ тимот е непобедлив и по петти пат на Business run

Објавено

на

Тимот на Комерцијална банка е непобедлив на Business run. И оваа година е шампион во конкуренција на 76 компаниски тимови. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Oтворена е нова експозитура на Шпаркасе Банка во Драчево

Објавено

на

Од денеска почна со работа новата експозитура на Шпаркасе Банка во Драчево. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Префрли ја платата во Комерцијална банка и добиј бонус до 3.000 денари

Објавено

на

Пријатно изненадување за добредојде на секој нов член во семејството клиенти што примаат плата преку Комерцијална банка. Со префрлање плата во Комерцијална банка добиваш бонус до 3.000 денари. (more…)

Продолжи со читање

Популарно