Connect with us

Домашни банки

Уште само 8 дена дa „скокнете до Халквантура“ и со нов Jeep Compass да ја возите 2019 година

Објавено

на

Одбројување со двојна возбуда – 8 дена до Новата година, но и само уште 8 дена до крајот на големата наградна игра на Халкбанк и Mastercard „Влези во Халквантура“, чија главна награда е атрактивниот Jeep Compass.

Учеството во наградната игра е навистина едноставно и без дополнителен напор за учесниците.

Имено, доколку сте клиент на Халкбанка, сигурни сме дека веројатно веќе и ги исполнувате условите за учество и единствено ви недостасува да ја пополните онлајн изјавата, со што автоматски станувате потенцијален добитник.

Всушност, сè што треба да направите е да ги следите трите лесни чекори кои можат да ви ја обезбедат оваа примамлива награда:

  1. Минимум 10 трансакции со дебитните и/или кредитните платежни картички Mastercard издадени од Халкбанк во рамките на периодот на Наградната игра
  2. Користење на уште две услуги на банката како: приматели на плата или пензија преку Халкбанк, дозволено пречекорување на трансакциската сметка, кредити, депозити, полиси за осигурување, електронско банкарство или СМС-инфо
  3. Пополнување на Изјава за согласност на официјалната веб-страница на Халкбанк, со што ќе биде потврдено нивното учество.

Освен главната награда, во наградната игра се предвидени и дополнителни пет вредносни ваучери со износ од по 10.000 денари, а главното извлекување ќе биде на 16 јануари.

Правилата за наградната игра се достапни на следниот линк>>>, a повеќе информации за услугите на Халкбанк клиентите можат да најдат на веб-страницата www.halkbank.mk

8….7….6….. ?

Домашни банки

(ВИДЕО) Сопственици на банка во Македонија се најдоа во „Пандора документите“

Објавено

на

Двајца сопственици на УНИБанка имале офшор компании на Британските девствени острови, открива истражувачкиот веб сајт „bird.bg” од Бугарија. Станува збор за Ивајло Мутафчиев и Цеко Тодоров Минев кои имаат по 36,45% од сопственоста на УНИ банка која работи во Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка по 16-ти пат спонзор на „Златно славејче“

Објавено

на

„Златните славејчиња“ годинава повторно ќе застанат на сцена и ќе ги отпеат своите хитови во чест на 50-от роденден на Фестивалот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Прогласени победниците од Social Impact Award 2021

Објавено

на

Млади херои со големи идеи! Прекрасни тимови, ентузијазам, идеи кои сигурно ќе го променат општеството ја одбележаа седмата година од „Наградата за социјално претприемништво“ – Social Impact Award 2021. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно