Connect with us

Домашни банки

Уникатна честитка од Стопанска банка а.д. Битола за Денот на жената

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола на уникатен начин го одбележува и честита 8ми Март, Денот на жената. Со колаж од фотографии од жените вработени во банката, објавен на официјалниот Фејсбук и Инстраграм профил на СТББТ ја испраќа пораката за храброста, значењето и важноста на жената во денешниот свет.

Покрај ова, Стопанска банка а.д. Битола единствено во месецот на жената нуди и посебна промоција наменета само за жени. Почнувајќи од 01.03.2022 година до 31.03.2022 година, сите жени кои ќе аплицираат за некоја од кредитните картички во Стопанска банка а.д. Битола промотивно ќе ја добијат поволноста доживотно да бидат ослободени од годишна членарина за истите.

Оваа промоција се однесува на сите жени, постоечки или нови клиентки кои ги исполнуваат условите за добивање на нова кредитна картичка.

Домашни банки

Известување од ТТК Банка за предвремена исплата на пензиите од денес (28-ми јуни 2022 година)

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани корисници дека почнувајќи од денес (28-ми јуни 2022 година), започна со исплата на пензијата за месец јуни на пензионерите кои ја примаат својата пензија од Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на нивната денарска сметка во ТТК Банка АД Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Финансиска помош од Комерцијална банка за организација на Светското првенство во шах за слепи во Охрид

Објавено

на

Во својата долгорочна мисија секогаш да им помогне и да излезе во пресрет на потребите на лицата со хендикеп, Комерцијална банка на свое големо задоволство финансиски ќе го помогне одржувањето на Светското првенство во шах за слепи и визуелно хендикепирани лица во Охрид. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк започна со предвремена исплата на јунските пензии

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти пензионери дека пензиите за месец јуни се веќе на нивните сметки од денес (28.06.2022 – вторник) и истите можат слободно да ги користат при пазарење со своите платежни картички, преку електронското банкарство или за подигање преку АТМ-ите без провизии. (more…)

Продолжи со читање


Популарно