Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Платежни картички

„УНИБанка” со летна промоција „Кеш без провизија”

Објавено

на

УНИБанка АД Скопје започна нова летна промотивна акција за своите клиенти.

Во рамките на промоцијата, сите иматели на Mastercard кредитни картички, издадени од банката ќе имаат можност без провизија да подигнуваат готовина на банкоматите на УНИБанка.

Промотивната кампања “Кеш без провизија” започна од 1 јули и ќе трае до 31 август 2019 г. Mastercard кредитната картичка нуди можност за купување на еднакви месечни рати БЕЗ КАМАТА кај повеќе од 200 трговци партнери на УНИБанка, месечен минимум за плаќање – 5% од износот на долгот, без провизија при плаќање во трговската мрежа и користење на мобилно и електронско банкарство.

Повеќе информација можете да погледнете на следниов линк.

Платежни картички

Слатко изненадување за слатки задоволства со Стопанска банка а.д. Битола

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола во соработка со Mastercard креираше слатко изненадување за сите свои веќепостоечки и нови клиенти. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Дали се безбедни бесконтактните картички?

Објавено

на

За пола година платежните картички сме ги употребиле повеќе од 117 милиони пати, така трошејќи повеќе од 208 милијарди денари. Проценките велат дека повеќе од пола од вкупните трансакции ги прават бесконтактните картички – кога потрошувачот ќе ја доближи картичката до терминалот, а парите автоматски се „повлекуваат“ од сметката. Ова, пак, создава загриженост за дел од корисниците дека парите од сметката можат да бидат злоупотребени во смисла дека една сметка може да се наплати неколкукратно, а во случај на губење или кражба на бесконтактна картичка, таа може неовластено да се користи до одреден износ. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Биди VISA милионер со VISA наградната игра на Стопанска банка АД – Скопје

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со платежната асоцијација VISA организира нова наградна игра “Биди VISA милионер”. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange