Connect with us

Домашни банки

УНИБанка: Експозитура Дебар ќе биде затворена на 11.08.2021 година

Објавено

на

УНИБанка АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека поради преземање мерки за заштита на здравјето на луѓето, денес (11.08.2021 година – Среда) експозитурата во Дебар нема да работи.

Со редовно работно време експозитурата во Дебар ќе продолжи во четврток на 12.08.2021 година.

За сите прашања поврзани со производите услугите на Банката, клиентите можат да се обратат на телефон 070 306-669 или на е-маил: svetlana.grmashkoska@unibank.com.mk.

На своите клиенти УНИБанка им препорачува: „Користете ги услугите на електронско и мобилно банкарство кои Ви овозможуваат реализација на сите банкарски трансакции од кое било место и во кое било време, како и можноста за  бесконтактната технологија, плаќањето со кредитни и дебитни Mastercard и Visa картички, подигање на готовина од мрежата банкомати на УНИБанка”.

Повеќе информации може да прочитате и на веб-страницата www.unibank.mk

Домашни банки

Комерцијална банка меѓу најдобрите иноватори во светот – Прогласена од Global Finance за Врвен иноватор во корисничко искуство за услугите преку OneID

Објавено

на

Комерцијална банка влезе во друштвото на врвните финансиски иноватори во светот со воведувањето на услугата електронска идентификација преку OneID. Меѓународниот магазин Global Finance ѝ ја додели на Комерцијална банка угледната награда „Врвен иноватор во корисничко искуство за 2023 година за услугите преку OneID“, со што ја рангираше Банката меѓу Топ финансиските иноватори во светот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 2 јуни 2023 година

Објавено

на

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 2 јуни (петок) 2023 година заради празнување на Духовден. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Финансиска поддршка од Комерцијална банка за ново издание на турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

Објавено

на

Меѓународниот турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево и годинава, со финансиска поддршка од Комерцијална банка, собра на едно место спортски екипи од повеќе држави во чест и спомен на музичката легенда. (more…)

Продолжи со читање

Популарно