Connect with us

Домашни банки

Уживај во пријатното друштво и „Подели сметка“ со новата услуга на Комерцијална банка

Објавено

на

Кога друштвото оди на вечера нека биде „fair pay“ со новата услуга на Комерцијална банка – „Подели сметка“.

Мобилната апликација мБанка на Комерцијална банка е збогатена со уште една функционалност која овозможува делење сметка согласно желбите и потребите.

„Подели сметка“ е едноставна и брза дигитална опција, со која само со избор на контакт во телефонскиот именик се дели сметка со пријател, колега, партнер… кој има платежна сметка во Комерцијална банка. Вкупната сума од сметката може да се подели на толку лица на колку што е потребно.

Постојат многу непишани правила за плаќање сметка во друштво, но често постојат исклучоци. Со „Подели сметка“ на Комерцијална банка тоа веќе не е важно. Важно е само да се помине добро и да се ужива во пријатното друштво.

„Подели сметка“ е достапна за секој корисник на мБанка кој има активирано вршење трансакции и ја користи услугата „Плати на пријател“, а потребно е само да симне најнова верзија на мобилната апликација.

А, со мобилната апликација мБанка на Комерцијална банка добиваш уште редица други привилегии, кои значат вршење финансиски трансакции 24/7 на брз, лесен и безбеден начин.

Повеќе информации за „Подели сметка“ и за мБанка се достапни на следниот линк.

Домашни банки

Комерцијална банка прогласена за „Банка на годината во 2023“ од магазинот The Banker

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје е прогласена за „Банка на годината во 2023 година во Република Северна Македонија“ од угледниот финансиски магазин The Banker. Оваа престижна награда и е доделена на Комерцијална банка по јубилеен 10-ти пат. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Личниот пристап кон клиентите е клучен за градење доверба

Објавено

на

Банките се двигатели на секоја економија, а нивната одговорност кон клиентите е повеќеслојна и поеднакво се однесува и на бизнисите (правните лица) и на поединците (физичките лица). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Доделен автомобилот TESLA на среќниот добитник во наградната игра на Стопанска банка АД – Скопје

Објавено

на

Најсреќниот добитник во големата наградна игра на Стопанска банка, Ацо Савиќ, вчера (23 ноември) пред просториите на Банката во центарот на Скопје ги доби клучевите од новиот автомобил TESLA model 3. Автомобилот е главната награда од наградната игра на Стопанска банка со Mastercard платежните картички „Најбрзо до Тесла возило со СБ”, која траеше од 1 јули до 31 октомври. (more…)

Продолжи со читање

Популарно