Connect with us

Домашни банки

ТТК Банка: Известување за работно време на филијали и експозитури на 19.1.2022 година (среда)

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани корисници дека по повод претстојниот празник – Богојавление (Водици), на 19.1.2022 година (среда) ќе работат следните филијали и експозитури на Банката:

Филијала/ЕкспозитураАдресаРаботно време
Филијала Тетовобул. „Илинденска” бр. 2 б, Тетовоод 08:00 до 16:00 часот
Експозитура Тетово Платен прометул. „Илирија“ бр. 40, Тетовоод 08:00 до 16:00 часот
Експозитура Тетово Илинденскаул. „Илинденска“ бр. 226, Тетовоод 08:30 до 16:30 часот
Експозитура Гостиварул. „Иво Лола Рибар” бр. 18, Гостиварод 08:30 до 16:30 часот
Филијала Кумановоул. „Гоце Делчев“ бр. 38, Кумановоод 08:00 до 16:00 часот
Експозитура Куманово 1ул. „ЈНА” бр. 102, Кумановоод 08:30 до 16:30 часот
Експозитура Дебарул. „8-ми Септември” бр. 1/3, Дебарод 08:00 до 16:00 часот

Во секое време на Ваше располагање се услугите достапни преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank, електронското банкарство TTK E-bank, како и мрежата банкомати на ТТК Банка АД Скопје.

ТТК Банка АД Скопје Ви го честита празникот!

Домашни банки

Караванот на Халкбанк „Приказни од моето маало“ го посети Штип

Објавено

на

Караванот „Приказни од моето маало“ вчера ги посети учениците во ОУ „Ванчо Прке“ во Штип. Низ едукативно-креативни работилници ги слушнавме приказните од градот под Исарот, се дружевме со креативните деца и ја разгоривме нивната креативност и фантазија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка со нов Унит Линк производ

Објавено

на

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка, го збогати своето портфолио на продукти и понуди нов, атрактивен Унит Линк производ, кој покрај балансирана распределба и инвестирање на средства во удели на инвестициски фондови, нуди и животно осигурување со штедење. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Почна пријавувањето за настанот на тркала „Вози право, вози здраво“

Објавено

на

Најмасовниот и најзабавниот настан „Вози право, вози здраво“ во организација на Стопанска банка АД-Скопје повторно се враќа на скопските улиците. На 5 јуни (недела) градот по шести пат ќе биде преплавен со велосипеди, тротинети, ролери, скејтборди и бебешки колички кои ќе возат по улиците ослободени од автомобили, а луѓе од сите возрасти ќе се забавуваат и ќе дадат свој придонес за почиста животна средина. (more…)

Продолжи со читање


Популарно