Connect with us

Домашни банки

ТТК Банка: Известување за работно време на 6-ти јануари (четврток) и за неработен ден 7-ми јануари (петок)

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека по повод претстојниот празник Бадник, ден пред Божиќ, на 6-ти јануари 2022 година (четврток) ќе работат следните филијали и експозитури:

  1. Филијала Тетово– бул. „Илинденска” бр. 2 б, Тетово со работно време од 08:00 часот до 16:00 часот;
  2. Експозитура Тетово ПП –ул. „Илирија“ бр. 40, Тетово со работно време од 08:00 часот до 16:00 часот;
  3. Експозитура Тетово Илинденска –ул. „Илинденска“ бр. 226, Тетово со работно време од 08:30 часот до 16:30 часот;
  4. Експозитура Гостивар– ул. „Иво Лола Рибар” бр. 18, Гостивар со работно време од 08:30 часот до 16:30 часот;
  5. Експозитура Дебар– ул. „8-ми Септември” бр. 1/3, Дебар со работно време од 08:00 часот до 16:00 часот;
  6. Филијала Куманово– ул. „Гоце Делчев“ бр. 38, Куманово со работно време од 08:00 часот до 16:00 часот;
  7. Експозитура Куманово 1– ул. „ЈНА” бр. 102, Куманово со работно време од 08:30 часот до 16:30 часот.

На 7-ми јануари 2022 година (петок), Божиќ, првиот ден на Божиќ, експозитурите и филијалите на ТТК Банка АД Скопје нема да работат.

Во секое време на располагање на клиентите се услугите достапни преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank, електронското банкарство TTK E-bank, како и мрежата банкомати на ТТК Банка АД Скопје.

ТТК Банка Ви ги честита божиќните празници!

Домашни банки

Караванот на Халкбанк „Приказни од моето маало“ го посети Штип

Објавено

на

Караванот „Приказни од моето маало“ вчера ги посети учениците во ОУ „Ванчо Прке“ во Штип. Низ едукативно-креативни работилници ги слушнавме приказните од градот под Исарот, се дружевме со креативните деца и ја разгоривме нивната креативност и фантазија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка со нов Унит Линк производ

Објавено

на

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка, го збогати своето портфолио на продукти и понуди нов, атрактивен Унит Линк производ, кој покрај балансирана распределба и инвестирање на средства во удели на инвестициски фондови, нуди и животно осигурување со штедење. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Почна пријавувањето за настанот на тркала „Вози право, вози здраво“

Објавено

на

Најмасовниот и најзабавниот настан „Вози право, вози здраво“ во организација на Стопанска банка АД-Скопје повторно се враќа на скопските улиците. На 5 јуни (недела) градот по шести пат ќе биде преплавен со велосипеди, тротинети, ролери, скејтборди и бебешки колички кои ќе возат по улиците ослободени од автомобили, а луѓе од сите возрасти ќе се забавуваат и ќе дадат свој придонес за почиста животна средина. (more…)

Продолжи со читање


Популарно