Connect with us

Домашни банки

ТТК Банка: Известување за неработен ден – 2-ри август 2022 година

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека по повод престојниот државен празник „Ден на Републиката“, на 2-ри август (вторник) филијалите и експозитурите на ТТК Банка АД Скопје нема да работат.

„Во секое време на Ваше располагање се услугите достапни преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank, електронското банкарство TTK E-bank, како и мрежата банкомати на ТТК Банка АД Скопје”, се вели во соопштението на ТТК Банка АД Скопје.

ТТК Банка АД Скопје Ви го честита празникот!

Домашни банки

ЕБРД и Шпаркасе Банка АД Скопје со поддршка на мали бизниси во Северна Македонија во вредност од 23 милиони евра

Објавено

на

Европската банка за реконструкција и развој (ЕБРД) со поддршка на зелената економија во Северна Македонија со обезбедување заем од 23 милиони евра за Шпаркасе банка АД Скопје (ШБС) за кредитирање на локални микро, мали и средни претпријатија (ММСП).  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк АД Скопје: Во тек е исплатата на септемвриските пензии

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје ги известува своите почитувани пензионери дека во тек е исплатата на септемвриските пензии. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка ја именуваше Гордана Ѓорѓиева за член на Одборот за ревизија

Објавено

на

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, Комерцијална банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза известува за следната ценовно чувствителна информација. (more…)

Продолжи со читање

Популарно