Connect with us

Домашни банки

ТТК Банка АД Скопје ги затвора шалтерот и банкоматот лоцирани во ТЦ Палма мол Тетово

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани корисници дека услугите на шалтерот и банкоматот на Банката лоцирани во ТЦ Палма мол, Тетово на ул. „Скопски пат” бр. 8 ќе може да ги користат заклучно со 18.9.2020 година (петок).

Во иднина ТТК Банка АД Скопје ги упатува клиентите секојдневните банкарски трансакции и услуги да ги реализираат во најблиските филијала и експозитури на Банката:

Филијала/ЕкспозитураАдресаТелефон

02/32 47 000 лок.

Работно време
од понеделник до петок
Филијала ТетовоБул. „Илинденска“ бр. 2б, Тетово

208

од 08:00 до 16:00 часот
Експозитура Тетово Платен прометУл. „Илирија“ бр. 40, Тетово

242, 244

од 08:00 до 16:00 часот
Експозитура Тетово АРМУл. „Методиј Андонов Ченто“ бр. 4, Тетово

252

од 08:00 до 16:00 часот
Експозитура Тетово ИлинденскаУл. „Илинденска“ бр. 226, Тетово

271

од 08:00 до 16:00 часот

Во секое време на располагање на корисниците се услугите достапни преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank, електронското банкарство TTK E-bank, како и мрежата банкомати на ТТК Банка АД Скопје.

ТТК Банка АД Скопје и понатаму останува Ваша поддршка при користењето на потребните финансиски производи и услуги.

За најблиската филијала/експозитура информирајте се на линкот.

Домашни банки

(ВИДЕО) Сопственици на банка во Македонија се најдоа во „Пандора документите“

Објавено

на

Двајца сопственици на УНИБанка имале офшор компании на Британските девствени острови, открива истражувачкиот веб сајт „bird.bg” од Бугарија. Станува збор за Ивајло Мутафчиев и Цеко Тодоров Минев кои имаат по 36,45% од сопственоста на УНИ банка која работи во Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка по 16-ти пат спонзор на „Златно славејче“

Објавено

на

„Златните славејчиња“ годинава повторно ќе застанат на сцена и ќе ги отпеат своите хитови во чест на 50-от роденден на Фестивалот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Прогласени победниците од Social Impact Award 2021

Објавено

на

Млади херои со големи идеи! Прекрасни тимови, ентузијазам, идеи кои сигурно ќе го променат општеството ја одбележаа седмата година од „Наградата за социјално претприемништво“ – Social Impact Award 2021. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно