Connect with us

Осигурување

Триглав Осигурување со добивка од 31,3 милиони денари

Објавено

на

Триглав осигурување“ во првите шест месеци од годинава оствари добивка од 31,3 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период претходната година кога добивката на компанијата изнесувала 40,8 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската Берза.

 

Осигурување

Осигурување Македонија со добивка од 63,1 милиони денари во првото полугодие од 2018 година

Објавено

на

Осигурување Македонија а.д. Скопје – Виена Иншуренс Груп првото полугодие од 2018 година го заврши со добивка пред оданочување во износ од 63,1 милиони денари. Во истиот период од 2017 година, Друштвото оствари добивка пред оданочување во износ од 41,4 милиони денари. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Граѓаните сѐ почесто си го осигуруваат животот

Објавено

на

Надлежните информираат дека позитивен тренд е присутен во двата сегмента на осигурување. Притоа, во делот за неживотно осигурување е остварена БПП во износ од 7,55 милијарди денари, која во 2016-та изнесуваше 7,43 милијарди денари. Овој тип осигурување опфаќа 83,92 % од вкупната БПП на осигурителниот сектор и има зголемување од 1,56 процент во споредба со 2016 година.

(more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Триглав советува: На одмор со вашиот миленик

Објавено

на

Во текот на изминатиот месец, ви понудивме неколу совети и препораки за тоа како вие да се подготвите за летен одмор, како вашето возило да го подготвите пред да заминете на одмор, а сега ве потсетуваме на советите во однос на вашиот миленик. Во продолжение најдете неколку препораки од Триглав Осигурување  доколку планирате вашиот миленик да го понесете на одмор со вас:

– Пред да заминете на одмор, однесете го Вашето куче на преглед кај ветеринар, тој ќе Ви потврди дали кучето е во добра здравствена состојба и дали може да патува;
– Неколку часа пред поаѓање, оброците на Вашиот миленик нека се состојат исклучиво од лесна храна, во планот за патување испланирајте еден допонителен час, кој ќе го намените за неколку попатни паузи;
– Не заборавајте да ја понесете потребната документација за Вашето куче, како и доказ дека редовно ги примило потребните вакцини;
– Информирајте се каде се наоѓаат најблиските ветеринарни станици во близина на местото на Вашиот престој;
– За време на престојот, погрижете се за постојано да бидете снабдени со свежа вода за Вашето куче, и што помалку изложувајте го на сонце;
– Пожелно е миленикот да има соодветна идентификација, во случај да се оддалечи од вас;
– И, иако не Ви посакуваме, сепак постои можност кучето да се изгуби, затоа со Вас носете и негова фотографија.

Ви посакуваме убав и релаксиран одмор!

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange