Connect with us

Домашни банки

Триглав Осигурување Живот и Комерцијална банка со уникатна можност за обезбедување на корисниците на кредит при несакани животни ситуации

Објавено

на

Секој од нас има желби и соништа и тежнее кон тоа да си дозволи убави нешта за себе и за најблиските. Но, можеби овој момент не е најповолен за остварување на замислите или, пак, сме скептични да направиме нешто повеќе, стравувајќи за личната и иднината на своето семејство.

Овие дилеми нека не ви задаваат проблеми. Кога сакате да инвестирате во нов дом или пак во реновирање или опремување, сакате нов автомобил, планирате школување на вашите деца или имате друга потреба, дозволете си безгрижна финансиска иднина и остварување на вашите желби со уникатната понуда на кредити за население од Комерцијална банка АД Скопје обезбедени со животно осигурување од Триглав Осигурување Живот АД Скопје.

Со оваа соработка, Триглав Осигурување Живот АД Скопје и Комерцијална банка ви овозможуваат кредитирањето да не биде ваша секојдневна грижа и да не стравувате дали вашето семејство ќе го наследи и вашиот долг. Со обезбедување на средствата за користење станбен, потрошувачки и хипотекарен кредит, при несакан штетен настан за корисникот на кредитот обврската за плаќање останува на осигурителното друштво Триглав Осигурување Живот. Полисата за осигурување на живот ви овозможува и привилегија да го добиете кредитот за кратко време и со атрактивна каматна стапка.

Нашите клиенти заслужуваат најдобро корисничко искуство, па затоа ви нудиме атрактивен пакет услуги конципиран согласно потребите на секој поединец и со цел да ви обезбеди најсовремени услови и најдобра грижа за стабилна иднина.

За детални информации и за условите за користење на поволностите посетете ги веб-страните на Триглав Осигурување Живот и на Комерцијална банка АД Скопје, а секако може да ги посетите и експозитурите на банката.

Домашни банки

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 2 јуни 2023 година

Објавено

на

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 2 јуни (петок) 2023 година заради празнување на Духовден. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Финансиска поддршка од Комерцијална банка за ново издание на турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

Објавено

на

Меѓународниот турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево и годинава, со финансиска поддршка од Комерцијална банка, собра на едно место спортски екипи од повеќе држави во чест и спомен на музичката легенда. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка ја врачи престижната награда „Роман на годината“ на академик Влада Урошевиќ

Објавено

на

Сo сечено врачување на наградата „Славко Јаневски“ на академик Влада Урошевиќ, Комерцијална банка како Генерален покровител одбележа уште едно престижно издание на „Роман на годината“.

Наградата под покровителство на Комерцијална банка се состои од плакета, оригинална статуетка и паричен износ од 150 илјади денари, а годинава ја доби романот „Вистинита но не многу веројатна историја за семејството Пустополски за куќата покрај Вардар и за четирите прстени“ од академик Влада Урошевиќ, во издание на „Арс Либрис“. Традиционално наградата ја доделува Фондацијата за промоција и унапредување на културата „Славко Јаневски“.

Академик Урошевиќ е особено горд на наградата и на своето дело, кое докажува дека „македонскиот јазик може да се справи со најтешките задачи што книжевното творештво ги поставува пред него и дека на планот на книжевните идеи имаме што да му покажеме на светот“.

Банката обезбедува и 183.000 денари за паричен надоместок на членовите на жири-комисијата, кои годинава одлучуваа за победникот во конкуренција на 35 романи.

„Комерцијална банка е горда што е поддржувач на оваа значајна манифестација, во која препознава искрена желба и длабока волја за негување на македонскиот пишан збор и за создавање богато наследство за идните генерации. Секогаш е полесно заедно да успееме во оваа благородна цел“, порача Андреј Јовковски, директор на Самостојната дирекција за маркетинг во Комерцијална банка, при врачувањето на наградата.

Со поддршката на „Роман на годината“, како и со целокупната своја поддршка на домашната литература, Комерцијална банка дава долгорочен и исклучително значаен придонес за унапредување на литературното творештво во земјава.

Продолжи со читање

Популарно