Connect with us

Домашни банки

Трето издание на „СОНУВАМЕ.МЕНУВАМЕ.“ општествено одговорен проект на Стопанска банка АД – Скопје

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје со задоволство го најавува третото издание на „Сонуваме.Менуваме“, настанот кој ја промовира инклузијата на децата со посебни потреби и ја поттикнува емпатијата кај сите нас.

По две години успешна реализација на настаните, кампањите и донациите кон асоцијациите на деца со посебни потреби, оваа година, како прв настан со кој Банката почнува да ја слави својата 75 годишнина, „Сонуваме.Менуваме“ ќе биде уште поголемо доживување кое ќе се памети.
 
На сцената на МОБ (Македонска Опера и Балет), детските миленици 5+ Фамилија ќе приредат едночасовно шоу во кое вклучени ќе бидат повеќе деца со посебни потреби кои ја збогатуваат програмата и рамноправно со актерската екипа гласно и недвосмислено ја промовираат инклузијата. Со оглед на тоа што клучна публика на концертите ни се децата кои целосно веруваат на ликовите од серијата 5+ Фамилија, се надеваме дека пораката од настанот ќе биде одлично прифатена и ќе создадеме општество какво што сонуваме да имаме. 

Петте концерти “Сонуваме.Менуваме“ ќе се одржуваат во МОБ со овој распоред:

– Сабота 15.12 од 11, 14 и од 17 часот
– Недела 16.12 oд 11 и од 14 часот

Директно вклучени во изведбите ќе бидат и нашите пријатели:
– Танчерите од Dancers United
– Здружението на деца со Церебрална парализа, Велес
– Ема Ананиевска, пијанист
– Децата од Завод за рехабилитација на деца со оштетен слух, вид и говор, Кочо Рацин од Битола
– Александар Матевски – Цако
– Илина Георгиева
– Филип, Стефан, Кристијан, Марија и Мики

Банката информира дека поради хуманитарниот карактер на настанот, билетите ќе бидат пуштени во продажба од 10.12. на билетарницата на МОБ по симболична цена од 100 денари и овие средства ќе го надоградат фондот за донации кој Стопанска банка го обезбеди и оваа година за реализација на грантови за асоцијациите на деца со посебни потреби.

Домашни банки

ПроКредит Банка овозможи електронско отварање на орочен депозит

Објавено

на

ПроКредит Банка овозможи електронско отворање на орочен депозит директно преку нивното е-банкарство. Со оваа опција, клиентите имаат комплетна флексибилност, сигурност и дискреција при раководење со своите лични финансии и не мора да зависат од работното време на филијалите за креирање на навика за штедење. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Зелена наградна игра на Охридска Банка!

Објавено

на

Бидете дел од најзелената наградна игра на Охридска банка Сосиете Женерал. Направете 10 трансакции со дебитна и 5 транскакции со кредитна картичка и освојте електричен тротинет! Од 17 Декември до 28 Февруари 2019 година купувајте со картичките на Охридска банка Сосиете Женерал. 20 електрични тротинети чекаат на вас! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Вечерва отворање на изложбата од ликовната колонија „Вевчански видувања 2018“ во НЛБ Галерија

Објавено

на

Во организација на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански Видувања, како и на Компанијата „ВИА“, вечерва (17 декември, понеделник), во 19 часот, во НЛБ Галерија во Скопје, свечено ќе биде отворена изложбата на уметнички дела на Меѓународна ликовна колонија „Вевчански видувања“ 2018.  (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange