Connect with us

Домашни банки

ТОПСИ журката ја откажа дождот

Објавено

на

Поради временските услови, вечерва журката на ТОПСИ мораше да биде откажана. Од Стопанска Банка АД Скопје на сите гости им порачуваат:

Почитувани,

Поради лошите временски услови и најави за дожд, TOPSI / ТОПСИ журка! на (28.06.2018) ја ОДЛОЖУВАМЕ за некој поведар ден во септември�

Жалиме доколку ги помешавме вашите планови за добра журка, но нема да ве изневериме во периодот што претстои.
Во текот на летово ќе бидеме присутни и на некои од големите фестивалски журки со многу изненадувања, а зa #ТОПСИЖурката во септември ветуваме дека ќе биде исполнета со многу подароци, пијалаци и забава, онака како што доликува за #ТОПСИ 

Во меѓувреме следете не на нашите социјални медиуми и веб страната topsi.mk на кои ќе се информирате за тековните промоции.

Ужувајте во летото и се гледаме!

Домашни банки

ОФИЦИЈАЛНО: “УНИБанка” издаде перпетуална обврзница по пат на приватна понуда

Објавено

на

На 11.01.2019 година, УНИБанка преку Македонска берза објави дека банката донесе одлука за издавање на капитален инструмент по пат на приватна понуда. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк АД Скопје ги извлече добитниците од наградната игра ,,Халквантура”

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје на ден 16.01.2019 година во просториите на Деловниот Центар на Халкбанк АД Скопје во Скопје ги извлече добитниците на награди од наградната игра ,,Халквантура’’. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нови престижни награди за Стопанска банка а.д. Битола

Објавено

на

Остварените резултатите, постигнатиот успех, континуираниот развој на нови технологии и производи се само дел од критериумите врз база на кои светски реномираните магазини ги доделуваат глобалните и регионалните награди за најдобрите во банкарскиот свет. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange