Connect with us

Домашни банки

Тимот на Комерцијална банка по четврти пат најбрз на Business run

Објавено

на

Четврта година по ред највиско на победничкиот пиедестал на Business run e тимот на Комерцијална банка.

Снежана Димовска, Миомир Алексовски, Маријан Шамовски и Бобан Нефовски се најбрзата штафета во бизнис трката и оваа година и тоа во конкуренција на дури 60 компаниски тимови. Миомир Алексовски е најбрз во машка конкуренција!

Посветеноста, подготвеноста и желбата за успех го прави овој тим победнички.

Комерцијална банка се гордее на нивната победа, а задоволството е уште поголемо со оглед дека се дел од тимот на Комерцијална банка.

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно