Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Наградни игри

Тиго Фајнанс ги прогласи добитниците на вредните изненадувања од натпреварот „Тука е Тиго”

Објавено

на

Вредните изненадувања од Тиго ги развеселија учесниците во големата летна активација #Тукаетиго.

Единаесетмината најсреќни натпреварувачи, кои ќе уживаат и ќе се забавуваат со своите електрични скутери, телефони Huawei P30 и акциони камери  се:

Електричен тротинет: Илија Николовски, Mилорад Костевски, Бесим Муареми, Адил Селмани и Дејан Николовски

Huawei P30 телефон: Пецо Костовски. Игор Талески и Ана Петревска

Go Pro Hero 7 камера: Иванчо Младеновиќ, Златко Стефановски и Вјолца Ибиши

Инаку, за учество во натпреварот #Тукаетиго која започна на 16 јуни, а заврши на 31 август, сите заинтересирани можеа да учествуваат преку 3 едноставни чекори, односнo: да станат  фанови на Facebook фан страницата на Тиго – www.facebook.com/tigo.mkfinance, да појдат во една од 26-те Тиго филијали ширум државата и доколку сакаат, да се чекираат на локацијата, и како последен чекор, да побараат од вработените картичка за учество во натпреварот која уредно и точно ќе ја пополнат.

До услугите на Тиго Фајнанс клиентите можат едноставно да пристапат онлајн на www.tigo.mk или во некоја од 26-те филијали ширум земјата, а аплицирањето и на двата начини е подеднакво брзо и едноставно – oдговор на апликацијата се добива за 30 секунди, a исплатата во кеш се врши за само 10 минути. Дополнително, првата апликација е бесплатна, односно првиот кредит до 20 илјади денари е со 0% каматна стапка.

Тиго е член на Асоцијацијата на финансиски друштва, чии членови со потпишувањето на Кодексот за добра пракса и формално се обврзаа за одговорно кредитирање и обезбедување на повисоко ниво на заштита на клиентите.

Повеќе информации за Тиго Фајнанс се достапни на веб страницата www.tigo.mk или на телефонскиот број 13 700.

Наградни игри

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Објавено

на

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „мојДДВ“, од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ, Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди. Фондот е 31 милион денари и сите награди се парични. (more…)

Продолжи со читање

Наградни игри

Лажна наградна игра “Ја сакам Комерцијална банка” се појави на Facebook

Објавено

на

Во текот на денешниот ден се појави лажна Facebook страна со име “Komercijalna Banka AD Skopje”, која се обидува да прибере лични податоци од корисници на оваа социјална мрежа. (more…)

Продолжи со читање

Наградни игри

Наградна игра на Капитал Банка АД Скопје и Mastercard!

Објавено

на

Капитал банка ја објаи својата нова наградна игра под името “Купувај #бесконтактно и добиј патување во Кападокија и други вредни награди!” (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange