Connect with us

Кредити

Супер брз кредит на Капитал Банка

Објавено

на

Капитал Банка има свој супер брз кредит кој е иновативен и атрактивен на македонскиот пазар.

За ненаменскиот потрошувачки кредит се аплицира онлајн, без никаква потреба да посетите некоја од експозитурите на Банката. Целиот процес за одобрување на кредитот трае 30 минути и е без дополнителни административни трошоци.

Без жиранти, меници, нотарски заверени меници, солемизација на договорот за кредит или друг тип на обезбедување.

Вкупно се потребни 3 чекори до Супер брз кредит – Аплицирајте, прикачете и потпишете, останатото е грижа на Банката.

Во следната табела ги имате сите износи кои можете брзо да ги подитнете:

 

Зборуваме за Банка со 20 годишна стабилност, финансиска иновација, доверба и посветеност кон клиентите!

Апликацијата за Супер Брз Кредит на Капитал Банка можете да ја најдете тука.

Кредити

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на кредитните производи за физички лица

Објавено

на

Kако резултат на намалувањето на каматната стапка на благајничките записи, TTK Банка АД Скопје ги намали каматните стапки за 0,5 процентни поени на кредитните картички Visa Classic и на дозволеното пречекорување на трансакциска сметка за физички лица. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка ги намали каматните стапки на кредитните продукти за физички лица

Објавено

на

Kако резултат на намалувањето на каматната стапка на благајничките записи на 2,50%, НЛБ Банка ги намали каматните стапки за 0,5 процентни поени на кредитните картички, инстант кредитите и на дозволеното пречекорување на трансакциска сметка за физички лица. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Новогодишно изненадување – ТИГО НАГРАДУВА!

Објавено

на

Со цел да ја прославиме Новата Година како што доликува, Тиго реши да ги награди своите клиенти! Од 17ти декември до 31ви јануари имате можност да бидете дел од нашата голема наградна игра, кадешто имате можност да добиете многу вредни награди.  (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange