Connect with us

Домашни банки

Стопанска Банка со поддршка за ВелоРегистер!

Објавено

на

Стопанска Банка е компанија која промовира здрав и зелен начин на превоз преку општествено одговорниот настан #ВозиПравоВозиЗдраво. 

Сега Банката преку својот Facebook профил  го поздравува проектот на ВелоРегистар кој има за цел поголема заштита велосипедите во градот и им го презентира на сите велосипедски ентузијасти.

На Вело Регистар можете да го пријавите вашиот велосипед со низа сериски броеви, а воедно и да пријавите украден велосипед.

Возењето велосипед има многу бенефиции, а ние ќе наброиме само неколку:

  • Тоа е навистина добро за вашето срце.
  • Го подобрува имуниот систем.
  • Не троши бензин и така ви штеди пари.
  • Прави да изгледате помлади.
  • Го зголемува витамин Д во организмот.
  • Ви помага да ослабете.
  • Правите добро за околината.

Домашни банки

Стопанска Банка АД Скопје ја зголеми добивката за над 2 милиони денари

Објавено

на

Во периодот од 01.01.2018 до 30.09.2018 година Стопанска банка АД – Скопје оствари добивка во износ од 2.589.629.000 денари. Станува збор за зголемување на добивката за 37,7% споредено со истиот период од 2017 година, соопшти банката преку Македонската берза. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Важен е ИВАН ЃАКОВСКИ…затоа што се грижи нашиот оброк да биде органски и здрав

Објавено

на

Иван Ѓаковски – некои го познаваат како сопственик на Vega Fresh Bar, некои како активен спортски лик, но оние што не го познаваат треба да знаат дека ова момче од позитивна идеја и лична пасија успеа да изгради сопствен бизнис, кој успешно го развива веќе 4 години. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка а.д. Битола го одбележа Светскиот ден на штедењето

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола и оваа година го одбележа Светскиот ден на штедењето 31 октомври. Со цел поттикнување на добрите навики кои се учат и стекнуваат уште од мали нозе вработените од Стопанска банка а.д. Битола беа во посета на детски градинки во Скопје, Битола, Прилеп, Тетово и Струмица. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange