Connect with us

Домашни банки

Стопанска банка а.д. Битола – препознатлива по поддршката на бројни спортски настани

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола е веќе препознатлива по значајната поддршка која ја дава за развивање и одржување на спортската култура и спорскиот дух во земјава. Покрај тоа што е единствената банка која е спонзор на Wizz Air Скопскиот маратон 2020 и Женската трка, оваа година банката стана дел и од најважниот и најголем спортски настан во градот Битола – трката ТРЧАЈ БЕ.

На оваа трка учестуваа и повеќемина вработени во банката од Битола, а големиот број на учесници, одличната атмосфера и големиот број на поддржувачи кои вчера беа дел од трката му дадоа посебен сјај на Широк Сокак и на градот Битола.

Имено, Стопанска банка а.д. Битола, со повеќе од 70 години традиција е компанија која континуирано ја развива својата општествено одговорна страна, презема и реализира многу активности кои се во корист на општото добро и се карактеризира како верен пријател и поддржувач на настани, убави случувања, организации и институции, како во градот Битола така и во целата земја.

Покрај оваа трка која се одржа вчера, Стопанска банка а.д. Битола пред неколку недели беше дел и од Женската трка на која ги бодреше учесничките, а веќе следниот викенд ќе биде поддршка на сите учесници на Wizz Air Скопскиот маратон 2020.

Домашни банки

Силк Роуд Банка со активно учество во кампањата “Помислете и на нас”

Објавено

на

Вработените во Силк Роуд Банка АД Скопје по повод светскиот ден на гладта во соработка со Црвен крст на Република Северна Македонија земаа активно учество во кампањата „Помислете и на нас“ која се спроведува во рамки на неделата за борба против гладта, при што беа донирани прехранбени производи и финансиски средства за најранливите категории на граѓани. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Донација на храна од Комерцијална банка по повод Светскиот ден на гладта

Објавено

на

Со донација на 42 пакети храна Комерцијална банка повторно го даде својот придонес за ублажување на потешкотиите со кои се соочуваат социјално ранливите групи граѓани во земјава. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Пуштен во употреба TOPSI Pumptrack – донација од Стопанска банка АД – Скопје за Град Скопје

Објавено

на

Веќе пет години по ред Стопанска банка АД – Скопје во партнерство со Град Скопје инвестира во развојот на вело-културата преку кампањите #ВозиПравоВозиЗдраво, но и преку донациите на внимателно, избрана урбана опрема за градот. (more…)

Продолжи со читање

Популарно