Connect with us

Депозити

Стопанска банка а.д. Битола подарува прочистувачи, но само за клиентите од Битола!

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола придонесува кон грижата за здравјето на своите клиенти.

Банката во најновата кампања, која се однесува на орочени депозити во вредност од минимум 10.000 евра, подаруваат прочистувач за воздух. Понудата важи до 31.01.2019 година и се однесува единствено на клиентите од експозитурите во Битола.

Понудата на банката, која се однесува на девизни депозити за кои се доделуваат прочистувачите можете да ја погледнете ТУКА.

Депозити

Стопанска банка АД – Скопје ги намалува каматните стапки на трансакциски и штедни сметки

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје ја известува јавноста и своите клиенти дека во примена од 01.01.2019, Банката ги намали каматните стапки за позитивната состојба на трансакциските и на штедните сметки. (more…)

Продолжи со читање

Депозити

Слончето кое ќе го промовира детското штедење на Халкбанк доби име – ХАЛКИ!

Објавено

на

По повод месецот на штедење, Халкбанк ја претстави својата нова маскота за Детското штедење – слонче и воедно преку конкурс го одбра името на слочнето – ХАЛКИ. (more…)

Продолжи со читање

Депозити

Октомври – месец на штедење!

Објавено

на

Октомври или Листопад е десеттиот месец во годината според Грегоријанскиот календар и еден од седумте месеци според овој календар што имаат 31 ден. Ова значи дека имаме 31 ден да почнеме да штедиме и да го спремиме финансискиот план за наредната година.  (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange