Connect with us

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје со поддршка за македонските спортисти на ЛОИ!

Објавено

на

Македонскиот олимпиец Дејан Георгиевски стигна до финалето на Летните олимписки игри во Таеквондо категорија мажи до 80кг!

По убедливите победи во четвртфиналето и полуфиналето Дејан го “нападна“ светскиот трон во таеквондо, но иако во финалето прикажа одлична борба за жал беше поразен.

Сепак и сребрениот медал е одличен резултат со оглед на тоа што е најдобар резултат на олимписките игри на нашата земја.

Дејан веќе е дел од светската спортска историја и еден од ретките македонски спортисти кои се избориле за олимписки медал!

Стопанска банка АД – Скопје меѓу спортските ваучери реализирани преку Агенција за спорт и млади последниве години обезбеди поддршка и за Дејан и за Таеквондо федерацијата па овој негов успех ја прави Банката уште посреќна и им докажува дека вложувањата кои ги прават во заедницата носат историски плод!

Преку ваучерскиот систем Стопанска банка АД – Скопје обезбеди поддршка и за Пуликсенија и Могамедгаџи, нашите олимпијци на кои им претстојат натпреварувањата следната недела.

Домашни банки

Шпаркасе предупредува: Забележани се „phishing“ напади, бидете внимателни!

Објавено

на

Шпаркасе банка информираше дека се забележани „phishing“ напади од страна на непознато лице кое го фалсификува идентитетот на Охридска Банка АД Скопје, и кое го користи логото на банката, обидувајќи се да извлече податоци преку праќање на мејлови. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

На Halk Velo Green од 233 учесници се собраа 184.500 денари наменети за пошумување

Објавено

на

На хронометар велосипедската трка Halk Velo Green што Халкбанк АД Скопје ја организираше на 8 Септември, во Маврово, учествуваа 233 велосипедисти кои преку плаќање на котизација дадоа свој придонес за собирање на 184.500 мкд кои се наменети за пошумување на локација каде што има потреба од истото.  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Огромно срце за сите на точак – нов #ВозиПравоВозиЗдраво предизвик за #НеделаНаМобилност

Објавено

на

Овие денови пред 6 години Стопанска банка АД – Скопје го организираше првото издание на „Вози право, вози здраво“ и почна да ја „вози“ заедно со своите поддржувачи оваа приказна за грижа за нашата животна средина и за развој на вело културата! (more…)

Продолжи со читањеПопуларно