Connect with us

Електронско банкарство

Стопанска банка АД – Скопје и Mastercard ви овозможуваат да се запознаете со роботот Пепер

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје со несекојдневен, но прилично иновативен настан на 19-ти април 2018 година.

На 19ти април благодарение на Mastercard во филијалата i-bank store во посета доаѓа Pepper – хуманоиден робот кој може да води едноставни разговари со луѓе и притоа да овозможи и основни бизнис трансакции (нарачки, пресметки, плаќања и сл.). Сепак, Пепер е повеќе од робот. Тој е и друштво за комуникација на природен и интиуитивен начин преку специфичниот глас, движењата и реакциите.

Ако ти и твоето друштво сакате да направите по некое селфи и првпат да се запознаете со Пепер на кафе, те очекуваме на 19ти Април во филијалата i-bank store од 14 до 18 часот.

Не заборавајте, постирајте го вашето селфи со Pepper под хаштагот #PepperSTB на Instagram, зошто на крајот на денот Pepper ќе подели и неколку подароци по случаен избор: курс за програмирање, робот играчка, паметен часовник, паметна алка и таблет компјутер.” – се вели во поканата на Фејсбук настанот.

Електронско банкарство

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија започна со градење капацитети за раст на е-трговијата

Објавено

на

Изминатите два дена беа целосно посветени на содржините од Дигиталниот самит, но во исто време и со иста цел – кон “Дигитална Македонија”, се случуваа и дводневните обуки за е-трговија која претставува интегрален дел од едно дигитално општество. Под името “Жени во е-трговија”, Асоцијацијата за е-трговија на Македонија успешно ги реализираше дводневните обуки и тренинзи како дел од програмата која ја презентираа на прес-конференцијата пред неполн месец.  (more…)

Продолжи со читање

Електронско банкарство

СМАРТ КЕШ – нова услуга на Халкбанк преку која можете да повлекувате готовина од АТМ без користење на картичка

Објавено

на

Халкбанк за своите клиенти физички лица воведе нова функционалност наменета за лица со активна трансакциска сметка и дебитна картичка, за повлекување на готовина од банкоматите без картичка, со користење на електронското банкарство и мобилната апликација. (more…)

Продолжи со читање

Електронско банкарство

Аплицирајте за Моја банка мобилното банкарство преку Вашата електронска банка

Објавено

на

Почнувајќи од 03.04.2018 година, сите корисници на електронско банкарство на Охридска банка Сосиете Женерал, ќе можат на едноставен начин да аплицираат за Моја банка мобилното банкарство без да имаат потреба од посета на експозитурите на Банката. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange