Connect with us

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје: Информација за измена и дополнување на Тарифа за надоместоци за правни и за физички лица

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека од 1.11.2022 година изврши измени и дополнувања во Тарифата за надоместоци и услуги за правни и физички лица.

Измените се однесуваат на следните услуги:

  • Процесирањето на хартиени налози (ПП30, ПП50 и ПП53) налози преку клиринг
  • Сторнирање/повлекување на налог преку клиринг
  • Издавање на извештаи од блокирани сметки
  • Критериумите за ослободување од трошок за годишна чланарина за Visa Classic Debit и MasterCard Debit
  • Прифаќање на платежни картички во ПОС трговската мрежа
  • Користење на дигиталното банкарство за физички и правни лица

Тарифите со надоместоци за физички и правни лица се достапни на следните линкови:
Правни лица
Физички лица

Домашни банки

Комерцијална банка меѓу најдобрите иноватори во светот – Прогласена од Global Finance за Врвен иноватор во корисничко искуство за услугите преку OneID

Објавено

на

Комерцијална банка влезе во друштвото на врвните финансиски иноватори во светот со воведувањето на услугата електронска идентификација преку OneID. Меѓународниот магазин Global Finance ѝ ја додели на Комерцијална банка угледната награда „Врвен иноватор во корисничко искуство за 2023 година за услугите преку OneID“, со што ја рангираше Банката меѓу Топ финансиските иноватори во светот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 2 јуни 2023 година

Објавено

на

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 2 јуни (петок) 2023 година заради празнување на Духовден. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Финансиска поддршка од Комерцијална банка за ново издание на турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

Објавено

на

Меѓународниот турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево и годинава, со финансиска поддршка од Комерцијална банка, собра на едно место спортски екипи од повеќе држави во чест и спомен на музичката легенда. (more…)

Продолжи со читање

Популарно