Connect with us

Домашни банки

Стопанска банка АД- Скопје: Известување за лажни e-mail пораки

Објавено

на

Стопанска банка АД- Скопје ги известува и предупредува своите почитувани клиенти и соработници, дека во текот на денешниот ден до различни корисници на електронска пошта испратена е порака која наликува како порака од Контакт центарот на Стопанска банка АД- Скопје со информација за “плаќања од трета страна“.

Притоа, пораката содржи прилози и линкови кои од Стопанска банка АД- Скопје веруваат дека водат до малициозен софтвер кој може да им наштети на клиентите. Затоа препорака е овој сомнителен мејл да не се отвора, но и да НЕ СЕ КОРИСТАТ линковите и прилозите доколку ги има.

Најдобро е ваквата порака да се избрише веднаш!

Доколку сепак сакате да проверите дали Банката Ве контактирала за прилив обратете се на (02)3100 109 во секое време од денот или во една од филијалите на Банката кои работат од 8:30 до 16 часот.

Како и досега, Стопанска банка АД – Скопје потестува дека преку e-mail нема да бара да откривате лозинки и други лични сензитивни податоци. Посветете посебно внимание ако добиете ваков вид на електронска пошта.

Домашни банки

Комерцијална банка прогласена за „Банка на годината во 2023“ од магазинот The Banker

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје е прогласена за „Банка на годината во 2023 година во Република Северна Македонија“ од угледниот финансиски магазин The Banker. Оваа престижна награда и е доделена на Комерцијална банка по јубилеен 10-ти пат. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Личниот пристап кон клиентите е клучен за градење доверба

Објавено

на

Банките се двигатели на секоја економија, а нивната одговорност кон клиентите е повеќеслојна и поеднакво се однесува и на бизнисите (правните лица) и на поединците (физичките лица). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Доделен автомобилот TESLA на среќниот добитник во наградната игра на Стопанска банка АД – Скопје

Објавено

на

Најсреќниот добитник во големата наградна игра на Стопанска банка, Ацо Савиќ, вчера (23 ноември) пред просториите на Банката во центарот на Скопје ги доби клучевите од новиот автомобил TESLA model 3. Автомобилот е главната награда од наградната игра на Стопанска банка со Mastercard платежните картички „Најбрзо до Тесла возило со СБ”, која траеше од 1 јули до 31 октомври. (more…)

Продолжи со читање

Популарно