Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје воведe надомест за одржување на сметките на физизчки лица во швајцарски франци

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје воведе надомест за водење на сметките на физички лица во CHF (швајцарски франци), во висина од 5 CHF месечно.

За подетален увид во актуелните тарифи и надоместоци, можете да го погледнете официјалниот тарифник на Банката.

Секако, доколку сте клиенти на Стопанска банка АД – Скопје го задржувате своето право и можност да го уредите или измените деловниот однос со Банката за што може да добиете совет и насоки од одговорните лица во филијалите на Стопанска банка АД – Скопје.

Домашни банки

НЛБ Банка добитник на награда „Компанија ориентирана кон луѓето“

Објавено

на

Во рамките на овогодинешната 11. Меѓународна конференција за човечки ресурси „HR – the catalyst of transformation“, Македонската Асоцијација за човечки ресурси – МАЧР ја одликуваше НЛБ Банка АД Скопје со плакета „Компанија ориентирана кон луѓето“. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк традиционално организираше Ифтар во рамки на месецот Рамазан

Објавено

на

Халкбанк и оваа година, во рамки на месецот Рамазан, традиционално организираше Ифтар за голем дел од своите партнери. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк и Мастеркард и оваа година верни партнери на „Охрид ТрчаТ“

Објавено

на

Халкбанк во партнерство со Мастеркард и Асоцијацијата за спортови „Спорт за сите-сите за Спорт“ го најавија продолжувањето на својата соработка за третото издание на спортскиот хепенинг „Охрид ТрчаТ“, кој оваа ќе се одржи во периодот од 31 мај до 2 јуни во Охрид. (more…)

Продолжи со читање
Unibanka_banner_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange