Connect with us

Платежни картички

Среќна среда во Cineplexx: НЕПРОЦЕНЛИВО

Објавено

на

Психологијата на филмот е подкатегорија на психологијата на уметноста која ги проучува карактеристиките на филмот и неговото производство во врска со перцепцијата, сознанието, наративното разбирање и емоциите. Тоа што нас постојано не враќа во кино салите се емоциите.

Kиното има некаква сензационална способност да влијае на сите нашите емоции, и ние сме доста подложни на нив. Поради оваа причина, нашиот мозок ги обработува настаните што ги гледаме на големиот екран на ист начин како и случувањата во реален живот.

Сметаме дека примарна работа во емоција е субјективната етикета што ја даваме. Но, емоциите се “интегрирани програми„: тие вклучуваат мозочни системи и периферни системи, како и однесување и субјективно искуство. И сето тоа е едно. Сето тоа е всушност емоција.

Психилозите велат дека секогаш кога ќе почувствуваме некаква емоција, треба да ја кажеме или да ја изразиме преку нашето однесување. Затоа во кино никогаш не се оди сам или луѓето кои гледаат филмови сосема сами, потешко се враќаат назад во реалноста.

Има уште еден процес што се случува во исто време, а понекогаш тие се движат во иста насока, понекогаш во различни насоки, а тоа е дека сте исто така сме склони да се сетиме на некоја акција која била (не)успешна во минатото во вашиот живот и е многу слична на некоја сцена од филмот. Тука спаѓаат перцепцијата, сознанието и наративното разбирање.

Затоа, Cineplexx мисли на нашите емоции и убаво поминато време со саканите личности и пријателите. Во партнерство со Mastercard, подготвија супер изненадување за студените денови кои доаѓаат.

Секоја среда во текот на октомври, ноември и декември, за плаќање на еден кино билет со бесконтактна Mastercard или Maestroкартичка, односно со извршена бесконтактна трансакција во кино салите “Cineplexx” во Скопје, учесниците во кампањата истовремено ќе добијат уште еден кино билет како подарок.

Учесниците во кампањата треба да ги користат бесконтактните Mastercard и Maestro картичките валидни во Република Македонија на денот на извршувањето на трансакцијата. Плаќањето со овие картички треба да се врши бесконтактно, со ставање на бесконтактната картичката на POS терминалот.

Дозволете да се опуштите секоја среда, во средината на работните обврски. Одвојте го денот да го поминете во друштво со најмилите, да им се препуштите на емоциите. Трансакциите на Mastercard и Maestro се брзи и сигурни, времето поминато со најмилите е непроценливо.

Платежни картички

Стопанска Банка и Веро: совршен пар за шопинг

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје, како Банка со најголемо картично портфолио на пазарот во соработка со ВЕРО маркетите, ви нудат единствена можност за заштеда при користење на VISA VERO кредитните картички во пар со ВЕРО лојалната картичка. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Спремни за совршениот есенски шопинг?

Објавено

на

Шопингот можеби не е добар за вашиот паричник, но тоа може да биде добро за вашето здравје, укажува новото истражување. Одење меѓу продавниците и подигање на тешки торби за купување обезбедува тренингот што согорува 385 калории неделно. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Еуростандард Банка ја воведе првата уникатна миризлива Mastercard дебит бесконтактна картичка

Објавено

на

Еуростандард Банка во соработка со глобалниот лидер за платежни решенија, од денеска за македонските граѓани воведе нова и уникатна Mastercard дебит бесконтактна картичка со мирис на малина. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange