Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Платежни картички

Спремни за совршениот есенски шопинг?

Објавено

на

Шопингот можеби не е добар за вашиот паричник, но тоа може да биде добро за вашето здравје, укажува новото истражување. Одење меѓу продавниците и подигање на тешки торби за купување обезбедува тренингот што согорува 385 калории неделно.

Има 6 основни бенефиции зошто луѓето треба да одат на шопинг:

  • Го подобрува расположението;
  • Ја подига самодовербата;
  • Ќе ви помогне да сте попродуктивни на работното место;
  • Ја подобрува креативноста;
  • Прави да се чувствувате дека имате контрола врз се.

Стопанска Банка АД – Скопје, најде начин како шопингот да го направи уште подобар, поинтересен и позабавен.

Наградувајќи ја довербата на сите корисници на Visa и MasterCard кредитните картички, во текот на Октомври,овозможува 0% минимална месечна отплата на главницата од кредитните картички.

Искористе ја ова можност и употребете ја Вашата картичка за искористување на промотивните понуди и сезонски попусти, како и можноста да купувате на рати без камата на повеќе од 1.000 продажни места во трговската мрежа на Стопанска банка.

По истекот на промотивниот период, добивате најниска отплата од само 3% за Visa и MasterCard картичките. Овој попуст се однесува само на минималниот износ на месечната отплата што треба да се подмири во рамките на рокот за плаќање (а не и на пресметаната месечна камата), но Вие секогаш имате слобода да уплатите поголем износ согласно можностите, во било кое време и без никаков дополнителен надомест.

Платежни картички

МастерКард се соочува со казна од 14 милијарди фунти!?

Објавено

на

Американската компанија за финансиски услуги, Мастеркард се соочува со еден од најголемите судски процеси во историјата, и доколку го изгуби случајот, тогаш на секој корисник во Велика Британија ќе должи по 300 фунти. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Пролетно уживање со Visa Star и Visa Vero кредитните картички на Стопанска банка АД – Скопје!

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје им нуди ново пролетно уживање на своите клиенти! (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Бонус поени со кредитните картички на Халкбанк

Објавено

на

Нови изненадувања во рамки на Бонус програмата на Халкбанк АД Скопје!

Со секоја трансакција направена со Халкбанк кредитна картичка, собирајте 5% бонус поени во пре-дефинирани периоди на различни типови продажни места каде Халкбанк има поставено ПОС терминали.

Собраните поени искористете ги при идни плаќања во мрежата на Пос терминали од Халкбанк АД Скопје.

1 бонус поен е еднаков на 1 денар.

Кампањата е активна секој викенд (Петок, Сабота и Недела).

Бонус програмата важи само за кредитни картички од брендот Mastercard и Visa за физички лица издадени од Халкбанк.

Продолжи со читање
project

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange