Connect with us

Домашни банки

Со учество и финансиска поддршка Комерцијална банка го помогна турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

Објавено

на

Комерцијална банка со учество на своја екипа и со финансиска поддршка го даде својот придонес за одржување на 12-от Меѓународен турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево.

Во чест на музичката легенда Тоше Проески и со цел поддршка на спортските активности и манифестации, што беше и една од многуте благородни мисии на Тоше, Банката традиционално е спонзор на овој турнир. Годинава настапи и Синдикалната организација на Комерцијална банка со своја екипа, која покажа не само спортски дух, туку и натпреварувачки и го освои третото место.

Организатор на турнирот е Здружението на стопанственици Власи од Македонија МАНДРА од Скопје, а традиционално учествуваат екипи од Општина Нова Градишка, Хрватска, Општина Крушево и претставници на МАНДРА.

Домашни банки

Во Маврово во организација на Халкбанк, на 8 септември повторно ќе се одржи велосипедската трка Halk Velo Green

Објавено

на

Правецот Бистра – Леуново – Бистра во Маврово и годинава ќе биде рутата која ќе треба да се извози во рамките на хронометар велосипедската трка HALK VELO GREEN која веќе трета година по ред, на 8 септември ја организира Халкбанк АД Скопје како дел од платформата HalkEco. Сите вљубеници во велосипедизмот, професионалци и аматери, за учество можат да се пријават најдоцна до 29 август преку www.smartrace.club. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

УНИБанка: Известување за Експозитура Лептокарија

Објавено

на

УНИБанка АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека Експозитура Лептокарија започнувајќи од 15.08.2022г. (понеделник) ќе биде привремено затворена поради реновирање. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

УНИ Банка ќе издаде нова емисија на Перпетуална обврзница на износ од 2,5 милиони евра

Објавено

на

УНИБанка АД Скопје ќе издаде нова емисија на капиталниот инструмент Перпетуални или “вечни” обврзници на износ од 2,5 милиони евра. Издадениот капитален инструмент ќе се користи за зголемување на капиталот на банката. (more…)

Продолжи со читање


Популарно