Connect with us

Кредити

Со еден Клик до Кредит – Брзо, Сигурно и Квалитетно

Објавено

на

Развојот на онлајн кредитирањето во Македонија се движи со голема експанзија во последните неколку години. Сето тоа е резултат на различниот и многу полесен начин на добивање на потребните финансиски средства. Од моментот на вашата апликација до одобрувањето и исплатата на кредитот, поминуваат најмногу неколку часови.

Во прилог неколку совети за правилно кредитирање:

  • Внимателно при изборот на друштвото, бидете сигурни дека тоа е лиценцирано од Министерство за финансии, за вршење на дејноста;
  • Административните трошоци и месечните провизии често знаат да бидат реалниот трошок за одобрување на Вашиот кредит;
  • Направете реален план за тоа колку од Вашиот месечен буџет можете да издвоите за плаќање и не прифаќајте сума за која не сте сигурни дека можете да ја вратите.

Во однос на онлајн кредитирањето наш предлог за денес е ФД Монимакс Финансиско кое се издвојува не само поради брзината на одобрувањето, туку и поради ниските трошоци за користење на самиот кредит. Изземањето на сите месечни провизии при предвремена отплата на вашиот кредит е само уште еден плус на ФД Монимакс Финансиско.

Главната цел на ФД Монимакс Финансиско е квалитетот, сигурноста и брзината на услугите кои ги нуди, а со тоа обезбедувајќи непречена поддршка на своите клиенти.

Затоа не чекајте вашите финансиски проблеми да стануваат поголеми од ден на ден, посетете го веб-сајтот на ФД Монимакс Финансиско и уверете се во поволноста и квалитетот на услугите.

Кредити

Најбрзо и најкомфорно купување во „Нептун“ на рати преку IuteCredit само со лична карта

Објавено

на

Следејќи ја својата мисија да овозможи најдобро шопинг-искуство на своите клиенти, „Нептун“ во својата палета на услуги го вклучува и новиот растечки тренд на брзо кредитирање преку IuteCredit Македонија, соопштија од компанијата. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Фотоволтаичните системи на ЕВН отсега подостапни преку ЕКО кредитот на Шпаркасе Банка Македонија

Објавено

на

Фотоволтаичните системи на ЕВН Македонија, дизајнирани според потребите на корисниците, стануваат подостапни за сите заинтересирани. ЕВН Македонија и Шпаркасе Банка Македонија постигнаа договор за соработка, преку кој ЕКО кредитот на Шпаркасе Банка Македонија ќе може да се користи и за финансирање на фотоволтаичните системи што ги нуди ЕВН Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Аплицирајте за IuteCredit во мрежата на Capital Net

Објавено

на

IuteCredit продолжува да биде вашиот најбрз и најкомфорен начин да стигнете до потребните парични средства. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange