Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Совети од Комерцијална банка за покомфорен студентски живот

Објавено

на

Студентските денови се исполнети со возбуда и забава, но имаат и свои (финансиски) предизвици.

Во прилог неколку совети од Комерцијална банка за покомфорен студентски живот:

  • Никогаш не одете на пазарење гладни! (бонус: научете да готвите) 🍲
  • Колку пари месечно давате во студентското бифе? Направете си кафе во термос, а и домашниот сендвич знае да биде вкусен.
  • Апсолвентската екскурзија брзо ќе стигне. Штедете!
  • Сакате да останете во форма и да имате повеќе пари в џеб? Купете си велосипед! А и еколошки е! 🚲
  • Одете на предавања – не заборавајте дека сте платиле за нив.
  • Имајте постојан електронски увид во вашите финансии. 💵
  • Заштедете на провизии преку електронско плаќање на сметки и други трошоци. Провизиите за плаќање онлајн се и до 60% пониски од оние на шалтер.

Домашни банки

Комерцијална банка овозможи online аплицирање за потрошувачки кредити

Објавено

на

За потрошувачките ненаменски кредити на Комерцијална банка АД Скопје отсега може да аплицирате и електронски (online). За сите физички лица, корисници на услугата електронска банка, кои имаат опција за плаќање, Комерцијална овозможи побрза и поедноставна постапка преку online аплицирањето.

(more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Возењето велосипед е нешто најблиску до летањето – 16 јули светски ден на велосипедизмот

Објавено

на

Робин Вилијамс на прашање од wall street journal зошто толку многу сака да вози велосипед едноставно одговорил „затоа што возењето велосипед е нешто најблиску до летањето“. Па затоа, денес, 16 јули Светскиот ден на велосипедизмот, ајде да ги оставиме автомобилите и да практикуваме култура на возење велосипед. И тоа не само денес, туку секој ден! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ЕИФ и ПроКредит Банка ја дуплираат поддршката за иновативните компании – дополнителни 800 милиони евра за мали и средни претпријатија

Објавено

на

Европскиот Инвестициски Фонд (ЕИФ) и ПроКредит групација ќе пласираат дополнителни 800 милиони евра за иновативни проекти на мали и средни претпријатија (МСП), што претставува вкупно 1.62 билиони евра за кредитирање на компании во 11 држави. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange