Connect with us

Останато

Смиљан Мори за прв пат во Скопје!

Објавено

на

Смиљан Мори, по професија дипломиран правник, но всушност еден од најдобрите мотивациски говорници на денешницата.

Мотивирал многумина во Русија, Казахстан и Украина. Кариерата ја продолжува во Америка каде што ја издава книгата “Разбуди се и живеј го животот што го сакаш„ (“Wake up and live the life you love„). Тој е пример што ги инспирира луѓето да живеат среќен, исполнет и успешен живот.

На 23.06.2018 Мори доаѓа во Скопје под насловот “Вие сте вашите уверувања„ (“Vi ste vasa uverenja„).Ќе дознаете како:

  • Да се ослободите од длабоко вкоренетите ограничени верувања што ве спречуваат да го живеете животот што го сакате,
  • Да уживате во себе и ставете се на прво место,
  • Да ја откриете вашата страст и како да ја претворите во прекрасна кариера и профитабилен бизнис,
  • Да се ослободите од лошите навики, како што се пушењето цигари и алкохолот, да се ослободите од токсичните луѓе и околината што ве повредуваат,
  • Да имате прекрасни врски со семејството и пријателите,
  • Да привлечете љубов и среќа во вашиот живот,
  • Да успеете во вашата област, без разлика од каде доаѓаат твоите корени
  • да живеете живот без сочувство,
  • Да стекнете неограничена самодоверба и најдобра верзија на самиот себе,
  • Да излезете од зоната на комфор и да имате храброст да бидете Вие- токму тоа што сте!

2018 година е клучната година за да направиме промена во нашите животи и голем чекор кон подобра иднина.

Се гледаме на 23.06.2018 во Хотел Holiday Inn во Скопје, во 10 часот. Пријавувањето за семинарот можете да го направите на следниот линк или информирајте се повеќе тука.

Криптовалути

Објавено е првото тргување со фјучерси за биткоин

Објавено

на

Првото тргување на берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше извршено на Волстрит, што значи дека инвеститорите во криптовалути конечно го добија она што го бараа, пренесува „CNN”. (more…)

Продолжи со читање

Останато

ММФ: Авганистанската економија ќе има пад до 30 проценти, што може да доведе до бегалска криза

Објавено

на

Авганистанската економија може да се намали за 30 проценти оваа година, и тоа најверојатно ќе поттикне бегалска криза што ќе ги зафати соседните земји, Турција и Европа, објави Меѓународниот монетарен фонд. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Ковачевски: До крајот на 2022 година МФ ќе спроведе реформа во буџетското сметководство, од готовинско преминуваме на пресметковно начело

Објавено

на

Силни, ефективни и отчетни институции во јавниот сектор се клучни за воспоставување стабилно економско опкружување и одржлив раст, што се покажа и во услови на пандемијата предизвикана од ковид-19. Оттука, основната цел на водењето буџетско сметководство и буџетско известување е круцијално за управување со Буџетот и постигнување финансиска одговорност при изготвување и носење на деловните политики и одлуки, односно урамнотежено буџетско трошење од реално расположливите средства. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно