Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Криптовалути

Словенечкиот Cofound.it за криптовалути се затвара

Објавено

на

Cofound.it e стартап компанија може да се пофали со едно од најголемите словенечки Initial Coin Offering (ICO). Вкупно 14 милиони долари ќе им бидат поделени на оние кои ги поседуваат жетоните

Cofound.it најави воспоставување на платформа на која останатите компании би можеле да управуваат со своите ICO. Со тоа би придонеле кон децентрализација на финансискиот свет и зголемување на транспарентноста.

Една година подоцна сфатиле дека не успеале затоа што светот на ICO- а се променил. Сега на него доминираат рани инвеститори и промотери кои бараат брза заработка, напиша лидерот на компанијата, Даниел Закрисон на блогот.

На овој стартап по затворањето му останале 14,4 милиони долари и 350.000 обрски. Носителите на жетони, истите ќе мора да ги вратат назад за да бидат уништени. Cofound.it минатата година работеше со 4,5 милиони долари приходи и 2,5 милиони долари нето добивка.

 

Криптовалути

Хакери украле 7.000 криптовалути во вредност од 41 милиони долари

Објавено

на

Хакери украле биткоини во вредност од 41 милион долари од берзата Бајненс, една од најголемите берзи за криптовалути во светот, соопшти компанијата. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Серена Вилијамс инвестира во криптовалути!?

Објавено

на

Една од најуспешните тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс на својот Инстаграм профил објави дека има инвестиција во берзата за криптовалути Coinbase. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Биткоинот забележа највисок раст за една година

Објавено

на

Вредноста на криптоватите, предводена од од најпопуларниот биткоин, драстично се зголеми во последните 24 часа. (more…)

Продолжи со читање
Unibanka_banner_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange