Connect with us

Останато

“Скопје сити мол” и “Групер” ги споија онлајн и офлајн попустите на едно место!

Објавено

на

Традиционално, но и иновативно оваа година „Скопје сити мол“ го организира големиот и единствен Late Night Shopping, кој ќе се одржува викендов од 5 до 7 јули.

На овој тридневен настан сите посетители ќе имаат можност да уживаат во несекојдневно купување до полноќ, со огромни попусти во повеќе од 120 локали. Оваа година „Скопје сити мол“ заедно со „Групер“ ќе го спои онлајн и офлајн-шопингот на едно место!

Продавниците ве очекуваат со огромна понуда, а „Групер“ е тука да обезбеди суперзделки за голем дел од продавниците!

Покрај шопингот со голем попуст, посетителите ќе можат да се опуштат со женската спортска програма организирана од „Најк“ на платото пред „Скопје сити мол“.

За веселата и разиграна атмосфера низ ходниците ќе се погрижат неколку скопски урбани бендови. А за најмалите и тинејџерите в недела од 19:00 часот имаме гостување и средба со Џипи!

Ова се само дел од активностите и изненадувањата што ќе го подигнат расположението на сите што сакаат да ја обноват својата гардероба со уникатни модни парчиња по намалени цени.

Како и секоја година, повторно омилениот летен шопинг-настан на нашите посетители е тука! А ние знаеме дека секој од вас некогаш немал доволно време за сè да разгледа и да проба, а уште повеќе кога има огромни попусти на омилените брендови? Токму тоа е „Late night shopping“, викенд со смеа, забава, музика и весело летно расположение, а вие ќе можете да купувате до полноќ! Ова е најголемиот настан на „Скопје сити мол“ во летниот период, настан каде што шопингот е во друга димензија, а забавата е загарантирана. Оваа година љубителите на шопингот ќе можат да уживаат во екстра попусти и однапред да дознаат што ќе понудат нивните омилени брендови. Веќе од среда попустите се достапни за јавноста на страницата на „Скопје сити мол“, како и на Groupеr.mk каде што може да најдете над 50 зделки со атрактивни попусти, да си го одберете вашето омилено парче за летната сезона и да купите купон пред почетокот на „Late Night Shopping“. Дополнително, „Групер“ ќе има и два пулта во молот за време на викендот, каде што секој ќе може да се информира за кампањата и да сврти на Среќното тркало, за да добие подарок или дополнителен попуст” – велат организаторите.

Целосната листа со попусти и информации може да ја видите ТУКА.

Останато

МојДДВ #МојаНаграда: 15 граѓани кои скенирале сметки во април, мај и јуни, добија по 100.000 денари

Објавено

на

Извлечени се 15-те најсреќни добитници на награда од по 100 илјади денари, а кои скенирале сметки во текот на април, мај и јуни. (more…)

Продолжи со читање

Останато

МФ изработи прирачник „Купувам домашно“ со објаснување што се спаѓа во домашни производи

Објавено

на

Со цел стимулирање на купување домашни производи, а со тоа и поддршка на македонското стопанство во услови на COVID-19 кризата, домашната платежна картичка е наменета исклучиво за македонски производи и услуги, додека повратот на ДДВ преку МојДДВ за македонски производи е покачен од 15% на 20%. За да се информира јавноста што се спаѓа под „македонски производи“, Министерството за финансии изработи прирачник „Купувам домашно“ со 16 често поставувани прашања. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Ангеловска: Реотварањето на економијата – побрзо, приходите во јуни – подобри од очекуваното

Објавено

на

Наплатата на приходите во јуни значително подобра од проекциите, што укажува на тоа дека реотварањето на економијата ќе оди побрзо од очекуваното. За јуни наплатата на приходите во однос на лани е 9,6%, што е подобрување во однос на претходните два месеци. Дури има и натфрлање на одредени давачки за високи проценти во однос на лани како кај персоналниот данок на доход и придонесите. Ова го истакна министерката за финансии Нина Ангеловска на редовната прес-конференција за месечното извршување на буџетот, кои во насока на зголемена транспарентност е одржуваат од почетокот на COVID-19 кризата. (more…)

Продолжи со читање

Популарно