Connect with us

Останато

СКОПЈЕ: Само што излегол од банка, му украле 40.000 евра!

Објавено

на

Двајца разбојници на улица ограбиле скопјанец кому му зеле 40.000 евра, информираше МВР.

Според полицијата, разбојништвото се случило околу 11.15 часот на паркинг на булеварот Јане Сандански во населбата Аеродром.

Тогаш од една од експозитурите на банките излегол Д.К. (38) кој подигнал 2,4 милиони денари од банката.

Кога излегол на паркингот зад банката му пришле двајцата разбојници со моторцикл. Тие му се заканиле со пиштол, по што му ги зеле парите и избегале.

Останато

Дали е ова најдоброто CV кое сте го виделе?

Објавено

на

Пејџ решила да аплицира за работата која ја сака, но бидејќи креирањето кратка биографија и мотивациско писмо знаат да бидат досадни, таа решила на креативен начин да ги прикаже своите квалитети. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Коста Митровски е нов претседател на новоформираната Македонската банкарска асоцијација

Објавено

на

На 20 април 2018 година во Скопје се одржа Основачко собрание на Здружение за остварување на заеднички интереси на банките и унапредување на нивното работење, Македонската банкарска асоцијација. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Владимир Косијер е нов генерален директор на Пивара Скопје

Објавено

на

Од 1 мај 2018-та функцијата генерален директор на Пивара Скопје ќе ја извршува Владимир Косијер. Тој на оваа позиција доаѓа на местото на Јован Радосављевиќ, кој со оваа редовна организациска промена е унапреден на позицијата генерален директор на операциите на Coca-Cola HBC во Романија. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange