Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Останато

Скок на берзите, но доларот паѓа

Објавено

на

Акциите на европските берзи пораснаа, а доларот падна.

Доларот падна на 110,40 јени, иако завчера се тргуваше за 110,23 јени.

Еврото скокна на 1,1527 долари, од 1,1467 долари.

Германскиот индекс DAX порасна за 1.7%, францускиот CAC 40 за 0.9%, а британскиот FTSE 100 падна за 0.1%.

Во Азија јапонскиот индекс Nikei порасна за 0.1%, јужнокорејскиот Kospi за 1%, а хонгконшкиот Hang Seng се зголеми за 0.6%.

Останато

Раст на просечната плата во Македонија

Објавено

на

Просечната плата исплатена во март годинава во однос на март 2018 година е повисока за 3,8 проценти и изнесува 24.590 денари. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Хари Костов и Комерцијална банка влегуваат во РК Вардар?

Објавено

на

Првиот човек на Комерцијална банка, г-дин Хари Костов најверојатно наскоро ќе биде обелоденет како прв човек и на РК Вардар. (more…)

Продолжи со читање

Останато

7% од кредитоспособните лица, лани зеле брз кредит

Објавено

на

Граѓаните се заинтересирани за услугите на финансиските друштва, познати како брзи кредити. Земаат просечно меѓу 200 и 400 евра кредит, а во минатата година седум отсто од кредитоспособното население во земјава било опслужено од овие финансиски друштва. Од година во година секторот расте, а за поголема сигурност за потрошувачите дел од овие друштва што работат во земјава формираа Асоцијација на финансиски друштва. (more…)

Продолжи со читање
Unibanka_banner_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange