Connect with us

Странски банки

Си дал отказ од банка, а последниот работен ден се облекол како Спајдермен!

Објавено

на

Вработен во банка во Бразил, си дал отказ од работната позиција и во голем “стил” ја напуштил банката.

Имено, тој на последниот работен ден се појавил облечен како “Спајдермен”.

На социјалните мрежи се појави и видео од последниот работен ден на бразилскиот спајдермен, кој ги послужил колегите со благо.

Видеото можете да го погледнете во продолжение.

Странски банки

Дојче банк и Комерцбанк во формални преговори за спојување!

Објавено

на

Двете најголеми германски банки, Дојче банк и Комерцбанк, ќе започнат формални преговори за спојување. Оваа најава става крај на шпекулациите кои кружеа низ медиумите изминатиов период. (more…)

Продолжи со читање

Странски банки

Raiffeisen bank ja посакува Комерцијална банка!?

Објавено

на

На “радарот” за потенцијални аквизиции на Raiffeisen bank International (RBI), меѓу другите, се наоѓа и Комерцијална банка а.д. Београд, беше откриено на денешната прес-конференција на RBI во Виена. (more…)

Продолжи со читање

Странски банки

Се спојуваат два банкарски гиганти, акциите пораснаа до небо!

Објавено

на

Акциите на Дојче банк и Комерцбанк драстично ја зголемија својата вредност, по веста дека раководството на Дојче банк договорило прелиминарни разговори за евентуалното спојување на овие две финансиски институции. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange