Connect with us

Домашни банки

Синдикалните организации на СФОМ во соработка со граѓанската иницијатива @retvitniobrok ја покажаа својата хумана страна

Објавено

на

Во соработка со граѓанската иницијатива @retvitniobrok, дел од синдикалните организации на СФОМ овој пат ја покажаа својата хумана страна во насока да подарат грам среќа за бездомните и социјално загрозени лица.

Со голема љубов и топлина зготвија околу 120 оброци кои ќе бидат поделени на оние на кои им се најпотребни.
Со овој потег искрено се надеваме дека ќе поттикнеме што повеќе луѓе да се осмелат да ја покажат својата хуманост дарувајќи среќа секаде каде што е потребно.

Неизмерно сме горди на колегите од синдикалните организации при Халк Банка, Комерцијална Банка, Шпаркасе Банка, Стопанска Банка А.Д. Скопје, Стопанска Банка А.Д. Битола, Силк Роад Банка, Агенција за супревизија на осигурувањата и ФУЛМ штедилница што се обединија повторно и успеаа да реализираат уште еден хуман проект.

Домашни банки

Комерцијална банка меѓу најдобрите иноватори во светот – Прогласена од Global Finance за Врвен иноватор во корисничко искуство за услугите преку OneID

Објавено

на

Комерцијална банка влезе во друштвото на врвните финансиски иноватори во светот со воведувањето на услугата електронска идентификација преку OneID. Меѓународниот магазин Global Finance ѝ ја додели на Комерцијална банка угледната награда „Врвен иноватор во корисничко искуство за 2023 година за услугите преку OneID“, со што ја рангираше Банката меѓу Топ финансиските иноватори во светот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 2 јуни 2023 година

Објавено

на

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 2 јуни (петок) 2023 година заради празнување на Духовден. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Финансиска поддршка од Комерцијална банка за ново издание на турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

Објавено

на

Меѓународниот турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево и годинава, со финансиска поддршка од Комерцијална банка, собра на едно место спортски екипи од повеќе држави во чест и спомен на музичката легенда. (more…)

Продолжи со читање

Популарно