Connect with us

Кредити

Силк Роуд Банка ја збогатува својата понуда на производи со нов кредит за правни лица

Објавено

на

Силк Роуд Банка АД Скопје ги изестува сите свои клиенти, постојани и нови, дека ја зголемува својата понуда на кредити за правни лица со воведување на нов производ „Зелен кредит”.

Имено, намената на кредитот е за финансирање на проекти за користење на обновливи извори на енергија, подобрување на енергетската ефикасност и заштеда на електрична енергија и слично.

Максималниот износ на кредитот е до 500.000,00 евра, односно 30.000.000,00 денари, додека за клиенти вклучени во InnovFin гарантната шема и до 1.000.000,00 евра (60.000.000,00 денари). Рокот на отплата е до 10 години, со можност за грејс период од 12 месеци.

Искористете го промотивниот период до 31.08.2018 година и аплицирајте за зелениот кредит за правни лица без трошоци за аплицирање и администрирање на кредитот.

За сите дополнителни информации во врска со овој кредит посетете ги експозитурите на Силк Роуд Банка АД Скопје.

Кредити

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на кредитните производи за физички лица

Објавено

на

Kако резултат на намалувањето на каматната стапка на благајничките записи, TTK Банка АД Скопје ги намали каматните стапки за 0,5 процентни поени на кредитните картички Visa Classic и на дозволеното пречекорување на трансакциска сметка за физички лица. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка ги намали каматните стапки на кредитните продукти за физички лица

Објавено

на

Kако резултат на намалувањето на каматната стапка на благајничките записи на 2,50%, НЛБ Банка ги намали каматните стапки за 0,5 процентни поени на кредитните картички, инстант кредитите и на дозволеното пречекорување на трансакциска сметка за физички лица. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Новогодишно изненадување – ТИГО НАГРАДУВА!

Објавено

на

Со цел да ја прославиме Новата Година како што доликува, Тиго реши да ги награди своите клиенти! Од 17ти декември до 31ви јануари имате можност да бидете дел од нашата голема наградна игра, кадешто имате можност да добиете многу вредни награди.  (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange