Connect with us

Домашни банки

Силк Роуд Банка со донација за ЈЗУ Универзитетската клиника за радиотерапија и онкологија во Скопје!

Објавено

на

Силк Роуд Банка соопшти дека обезбеди донација за ЈЗУ Универзитетската клиника за радиотерапија и онкологија во Скопје која се состои од столици за хемотерапија.

„Со цел да овозможиме максимална удобност за пациентите од клиниката, денес дониравме нови столици за хемотерапија по највисоки стандарди со кои врвниот третман на докторите сега ќе се изведува уште подобро и полесно“, велат од банката.

Дополнително, чекалните на болницата се опремени со нови столици од три седишта каде пациентите ќе имаат можност да седнат и да се одморат чекајќи го својот ред.

„Здравјето е секогаш на прво место, а нашата мисија е да помогнеме секогаш и секаде каде што можеме. Нека биде ова уште една мала помош на патот до здравјето“, нагласуваат од Силк Роуд Банка.

Домашни банки

„Биди во акција со секоја трансакција“ – Наградна игра со Mastercard од Комерцијална банка за главна награда од 1.000.000 денари

Објавено

на

За уште повесели и повозбудливи празници Комерцијална банка организира наградна игра со главна награда во вредност од 1.000.000 денари! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка прогласена за „Банка на годината во 2023“ од магазинот The Banker

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје е прогласена за „Банка на годината во 2023 година во Република Северна Македонија“ од угледниот финансиски магазин The Banker. Оваа престижна награда и е доделена на Комерцијална банка по јубилеен 10-ти пат. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Личниот пристап кон клиентите е клучен за градење доверба

Објавено

на

Банките се двигатели на секоја економија, а нивната одговорност кон клиентите е повеќеслојна и поеднакво се однесува и на бизнисите (правните лица) и на поединците (физичките лица). (more…)

Продолжи со читање

Популарно