Connect with us

Домашни банки

Силк Роуд Банка започна соработка со Македонско Кредитно Биро

Објавено

на

Силк Роуд Банка АД Скопје ги ивестува своите почитувани клиенти дека започна соработка со Македонско Кредитно Биро АД Скопје.

Преку оваа соработка Сопствениот извештај за физички и Сопствениот извештај за правни лица на МКБ ќе бидат достапни за сите клиенти на Силк Роуд Банка во сите експозитури на банката ширум земјата. Ова значи дека граѓаните и компаниите низ целата држава ќе можат да побараат Сопствен извештај во најблиската експозитура на Банката.

Повеќе информации во врска со Сопствениот извештај можете да погледнете на веб страната на МКБ, односно на следниов линк.

Целта на оваа соработка помеѓу Силк Роуд Банка и МКБ е сите услуги и извештаи кои се нудат од страна на МКБ да бидат подостапни за клиентите на Силк Роуд Банка и да може полесно да се увиди бенефитот од истите.

Домашни банки

Шпаркасе предупредува: Забележани се „phishing“ напади, бидете внимателни!

Објавено

на

Шпаркасе банка информираше дека се забележани „phishing“ напади од страна на непознато лице кое го фалсификува идентитетот на Охридска Банка АД Скопје, и кое го користи логото на банката, обидувајќи се да извлече податоци преку праќање на мејлови. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

На Halk Velo Green од 233 учесници се собраа 184.500 денари наменети за пошумување

Објавено

на

На хронометар велосипедската трка Halk Velo Green што Халкбанк АД Скопје ја организираше на 8 Септември, во Маврово, учествуваа 233 велосипедисти кои преку плаќање на котизација дадоа свој придонес за собирање на 184.500 мкд кои се наменети за пошумување на локација каде што има потреба од истото.  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Огромно срце за сите на точак – нов #ВозиПравоВозиЗдраво предизвик за #НеделаНаМобилност

Објавено

на

Овие денови пред 6 години Стопанска банка АД – Скопје го организираше првото издание на „Вози право, вози здраво“ и почна да ја „вози“ заедно со своите поддржувачи оваа приказна за грижа за нашата животна средина и за развој на вело културата! (more…)

Продолжи со читањеПопуларно