Connect with us

Кредити

Силк Роуд Банка го продолжи промотивниот период за “Направи пауза” потрошувачкиот кредит

Објавено

на

Силк Роуд Банка АД Скопје ги известува сите идни корисници на услугите на Банката дека го продолжи промотивниот период на потрошувачкиот кредит „Направи пауза“ до 31.12.2018 година.

Аплицирајте до 31.12.2018 година за износ до 300.000,00 денари, со рок на отплата до 48 месечни рати, без административни трошоци за обработка на барањето и без трошоци за провизија при исплата на кредитот.

„Направи пауза“ e единствениот ненаменски потрошувачки кредит за физички лица, кој овозможува да го прескокнете отплаќањето на месечните рати, кога Вам ви одговара. Максималниот број на прескокнати рати во текот на отплатата на кредитот изнесува три. Каматната стапка е фиксна во текот на целиот период од отплатата.

За дополнителни информации околу условите за аплицирање проверете на веб страната www.silkroadbank.com.mk или на телефонските броеви 02/3289-405 или 02/3289-477.

Кредити

Не труди се да одолееш на есенските радости со Стопанска Банка АД Скопје!

Објавено

на

Есента е најубавото годишно време. Завршуваат топлите денови и сите се враќаме дома од годишните одмори. Почнуваме да се спремаме за зимските денови и претстојните празници.  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

„Шпаркасе Банка“, прва банка во Република Македонија што финансира старт-ап бизниси во соработка со програмата ЕаСи на ЕУ

Објавено

на

„Шпаркасе Банка Македонија“ ја претставува првата програма „Чекор по чекор“, наменета за поддршка и развивање старт-ап бизниси во Република Македонија, по потпишувањето на спогодбата со Европскиот инвестициски фонд (ЕИФ) во рамките на Програмата за вработување и социјални иновации ЕаСи на ЕУ. На старт-ап бизнисите ќе им бидат ставени на располагање околу 1,5 милиони евра во фондови гарантирани со Програмата вработување и социјални иновации ЕаСи на ЕУ, финансирана од Европската Унија.  (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Капитал банка на саемот за мебел

Објавено

на

Од денеска до недела во комплексот ВИП арена Борис Трајковски се одржува 44. Саем на мебел, на кој граѓаните ќе можат да ги видат најновите трендови во производството на мебел. Ќе се претстават околу 70 изложувачи од Македонија, Србија, Косово, Италија и Бугарија со повеќе од 150 брендови. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange