Connect with us

Платежни картички

Се проширува листата на продавници во кои може да се плаќа со ДОМАШНАТА ПЛАТЕЖНА КАРТИЧКА

Објавено

на

По реакциите од страна на Стопанската комора на Македонија и дел од сопствениците на бизниси во одредени дејности кои не беа опфатени со Уредбата која се однесуваше на домашната платежна картичка, со измена во Уредбата вчера додадени се следниве дејности: продавниците за текстил, обувки, предмети од кожа, спортска опрема, продавници за книги и продавници за мебел, осветлување, производи за домаќинства.

Уредбата за домашната платежна картичка е дополнета и сега граѓаните со домашната платежна картичка може да купуваат домашни производи и услуги во:

🇲🇰 🏨 Хотели, одмаралишта, кампови и други објекти за сместување
🇲🇰 🗺 Туристички агенции и оператори
🇲🇰 🥣 Ресторани, достава и подготовка на храна и пијалоци
🇲🇰 🏪 Супермаркети
🇲🇰 Продавници за храна, пиљари, пекари
🇲🇰 🛋 Mебел, осветлување, производи за домаќинства
🇲🇰 📚 Книжарници и продавници за книги
🇲🇰 🏋🏻‍♀️ Спортска опрема
🇲🇰 👗 Продавници за облека, обувки, предмети од кожа
🇲🇰 💊 Аптеки
🇲🇰 💇‍♀️ Фризерски салони и салони за убавина и други услужни дејности

Купувајте производи со “Купувам домашно” 🇲🇰 кое ќе биде назначено на гондолата, рафтот, производот, лифлетот во продавниците, бидејќи кога купувате МАКЕДОНСКИ производи и услуги, придонесувате за зачувување на работните места на сите наши сограѓани кои работат во производство или услужна дејност” – вели министерката за финансии, Нина Ангеловска.

Платежни картички

Промотивна акција за Mastercard кредитните картички од Комерцијална банка за уживање во празничната магија

Објавено

на

Со Mastercard кредитните картички од Комерцијална банка дозволете си повеќе за време на волшебната и празнична сезона и исполнете ги своите и желбите на најблиските. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Компанијата Visa носи иновативни искуства за плаќање на Светското првенство во Катар 2022

Објавено

на

Додека светот го чека почетокот на Светското првенство во Катар 2022, компанијата Visa, Официјалниот партнер за технологија на плаќање на ФИФА, подготви мрежа за плаќања што ќе овозможи бесконтактни купувања низ сите официјални места, вклучително и осумте стадиони како и ФИФА Фан Фестивалот. Со повеќе од еден милион фанови кои се очекува да патуваат во Катар на турнирот, Visa инсталираше 5.300 бесконтактни терминали за плаќање на официјалните места на ФИФА, што го прави Светското првенство во Катар турнирот на ФИФА со најмногу исплати досега. Visa ќе проба и нови иновации за плаќање за да им овозможи на фановите лесен пристап до едноставни и безбедни дигитални начини на плаќање. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Ново од Комерцијална банка – лимити за онлајн плаќање за уште поголема заштита на вашата картичка

Објавено

на

За максимално задоволство и сигурност при плаќање онлајн со картичка, Комерцијална банка им овозможи на своите клиенти лимити за онлајн трансакции. Со оваа корисна и практична услуга клиентите добиваат уште поголема безбедност и заштита од злоупотреба на нивната картичка. (more…)

Продолжи со читање

Популарно