Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Криптовалути

Роналдињо лансира сопствена криптовалута

Објавено

на

Роналдињо – започнува амбициозен нов проект за криптовалентност чија цел е да се формира фудбалска академија, домаќин на аматерски натпревари и натпревари за светски лиги низ целиот свет, да се развие и да работи платформа за обложување и пазар, и да се развијат дигитални VR стадиони кои ќе ги анализираат вештините на играчите и ќе соберат блокчеин база на податоци со која ќе се креираат нови тимови.

Стадионите ќе бидат развиени на 300 локации низ целиот свет, со капацитети планирани за земји во Африка, С.Е. Азија и Блискиот Исток во текот на следните три години.

Проектот е насловен како Ronaldinho Soccer Coin поранешен, World Soccer Coin потпиша договор со фудбалерот.

“Откако мислев на пензионирање, почнав да размислувам за мојот живот по пензионирањето”, рече Роналдињо за неговата одлука да се приклучи кон проектот. “Сакам да придонесем за светот колку што можам”.

Роналдињо е веројатно најголемиот спортски играч кој влегува во криптовалентен проект, иако имаше и други кои се појавија пред него.

Криптовалути

Хакери украле 7.000 криптовалути во вредност од 41 милиони долари

Објавено

на

Хакери украле биткоини во вредност од 41 милион долари од берзата Бајненс, една од најголемите берзи за криптовалути во светот, соопшти компанијата. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Серена Вилијамс инвестира во криптовалути!?

Објавено

на

Една од најуспешните тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс на својот Инстаграм профил објави дека има инвестиција во берзата за криптовалути Coinbase. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Биткоинот забележа највисок раст за една година

Објавено

на

Вредноста на криптоватите, предводена од од најпопуларниот биткоин, драстично се зголеми во последните 24 часа. (more…)

Продолжи со читање
Unibanka_banner_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange