Connect with us

Останато

Рачно изработени часовници и модни додатоци за оние со оригинален стил во OnTime во Skopje City Mall

Објавено

на

Се отвори новиот продажен простор на студиото OnTime во Skopje City Mall. Застапник е на реномираниот шпански бренд за ѕидни часовници NOMON, кој е присутен во повеќе од 60 држави во светот.

Сите производи поминуваат низ процес на рачна изработка, а дизајнирани се од реномиран индустриски дизајнер во кои се вградени многу тивки германски механизми.

Од неодамна полскиот бренд Plantwear се приклучи кон семејството на OnTime, како надополнување на постоечката понуда на ѕидни часовници, а со цел истакнување на индивидуалиот стил и оригиналност на купувачите.

Сите модни додатоци во линијата на Plantwear се изработуваат рачно, во најголема мера од природни суровини. Овој факт ги прави производите на Plantwear исклучително оригинални и единствени, а вложениот труд и посветеното внимание гарантираат за нивната практичност и долговечност.

Погледнете како изгледа студиото во Skopje City Mall и дел од производите:

 

 

Останато

На повикот “СтартАПувај“, финансиран од ФИТР и Светската банка се пријавиле 186 компании

Објавено

на

Во Фондот за иновации и технолошки развој беа презентирани првичните резултати по завршената административна проверка на пристигнати апликации на јавниот повик за инструментот „Кофинансирани грантови за новоосновани трговски друштва старт ап и спин оф – СтартАПувај“, финансиран од ФИТР и Светската банка. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Уапсени членови на меѓународна група која ограби сефови во две македонски банки

Објавено

на

Обвинителството за организиран криминал отвори истрага против седуммина осомничени за ограбување сефови во две македонски банки, објави Сакам да кажам. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Потпишан меморандум за соработка помеѓу ЗВРМ и ИОРРМ

Објавено

на

На 09-ти Јануари 2019 година, Здружението на Внатрешни Ревизори на Македонија (ЗВРМ) и Институтот на овластени ревизори на Република Македонија (ИОРРМ) потпишаа Меморандум за соработка, со кој се потврдува взаемната соработка за подигнување на професијата Внатрешен Ревизор и Овластен Ревизор на повисоко ниво, промовирање на стручноста, знаењето и професионалноста на своите членови. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange