Connect with us

Останато

Рамо до рамо со светските брендови – Линеа

Објавено

на

Македонскиот бренд Линеа, уште од далечната 95та година ги освојува светските пазари. Достапен во над 10 европски земји како што се Русија, Хрватска, Србија, Австрија, Босна, Италија.. Линеа се поуспешно застанува рамо до рамо со големите светски брендови.

Во средата, беше организиран коктел настан во еден од продажните салони на Линеа (на Рекорд) каде гостите уживаа во пријатната атмосфера и прекрасната колекција Лето 2018.

Она кое би го издвоила како уникатност кога станува збор за нашиот бренд, е тенката линија меѓу моменталниот тренд и безвременската мода, прекрасните дезени посебно изработени за брендот, врвните материјали.. парчињата на Линеа едноставно не се дизајнирани да бидат сезонски. Целта ни е еден ден вашите керки да уживаат во истите како да се нови – вели главниот моден дизајнер, Славица Басаровска.

Беспрекорност, уникатност, квалитет – тоа е она што го опишува македонскиот моден бренд Линеа. Достапен во над 10 европски земји, се поуспешно успева да ја доближи светската модна сцена до македонската дама.

Парчињата облека на Линеа се аполутен Must have во гардароберот на секоја софистицирана дама. Тоа се парчиња кои зрачат, кои зборуваат доволно гласно, за вашиот карактер да биде комплетен.

Во прилог можете да погледнете дел од атмосферата на коктелот и дел од новата колекција на брендот Линеа.

Инстаграм @linea.mk

Повеќе

Останато

HTCA Академик тренинг центар започнува со обуки

Објавено

на

Скопје, (11.05.2018) HTCA Академик – првиот тренинг центар креиран за обучување кадри според швајцарски стандарди сертифицирани од страна на Швајцарската академија за хотелски менаџмент од Луцерн (Schweizerische Hotelfachschule Luzern SHL) денес го најави стартот на обуките за келнери, бармени, рецепционери, персонал за хигиена, маркетинг во угостителството и соодветните консултантски услуги. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Хрватските куни одат во историја, Хрватска го воведува еврото како официјална валута!?

Објавено

на

На седница на хрватската Влада се водела расправа за воведување на еврото како официјална валута, меѓутоа, се уште нема најави за точен датум. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Бил Гејтс: “Вложување во биткоини е исто како да вложувате во некоја глупост”

Објавено

на

Откако претходно американскиот милијардер и финансиски магнат, Ворен Бафет, го нараче биткоинот како „отров за глувци, кој не вреди ништо“, во острите критики кон оваа криптовалута му се придружи и Бил Гејтс. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250
[ccpw id="39761"]

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange