Connect with us

Домашни банки

Радмила Јованова од Шпаркасе Банка – Филијала Штип со награда за спортски подвиг во 2022 година

Објавено

на

Општина Штип традиционално секоја година организира настан – „Избор на спортист на годината на Штип”, на кој се избираат најдобрите спортисти и спортски работници и клубови во изминатата година.

Од 78 пријавени спортисти, Радмила Јованова од Шпаркасе Банка беше една од 17-те најуспешни активни спортисти, а награди и признанија добија сите кои се истакнале со својот активен придонес во спортот во Општина Штип.

„Јас добив награда за спортски подвиг во 2022 година, за моето учество на трката „Ултра Доломити“ во Италија, во дисциплината Ултрамаратон. Трката е со должина од 80км и висинско искачување од 4600 м. Се трча низ планинскиот венец Доломити, дел од Алпите, низ карпест и технички предел. Временскиот лимит за завршување на трката е 22 часа, јас финиширав за 16 часа, 32 минути и 48 секунди.

За мене секој спортист е пример за дисциплина, труд и посветеност и овие особени се пренесуваат не само во спортот, туку и во секојдневното живеење на личноста. Затоа е многу важно сите да го промовираме спорот и негуваме здравите навики, со цел да бидеме подобра верзија од нас самите и пример за сите останати.” – вели Радмила Јованова.

Спортски поздрав од Шпаркасе Банка за храброста, физичката кондиција, менталната подготвеност и стабилност.

Домашни банки

Благодарница до Комерцијална банка за донацијата на 6.000.000 денари за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија

Објавено

на

Солидарноста и хуманоста во Комерцијална банка не познаваат граници, особено кога сме сведоци на трагедии од големи размери, какви што беа земјотресите што ги погодија Турција и Сирија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

2,2 милиони успешни трансакции во 2022 година со е-commerce од Комерцијална банка

Објавено

на

Е-продавницата стана задолжителна алка во синџирот кој продуцира успешни бизниси во денешното дигитално време. Пред и по Covid-пандемијата веќе ништо не е исто и затоа онлајн продажбата освојува сѐ повеќе купувачи. Токму затоа и Комерцијална банка е особено горда на својот придонес за развојот на е-трговијата во земјава. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка генерален покровител на престижната награда „Роман на годината“ и за 2022

Објавено

на

Празникот на македонското литературно творештво, манифестацијата „Роман на годината“, секоја година е повод за нова гордост и нов подвиг на целокупната културна дејност во земјава. Токму затоа Комерцијална банка е особено горда што шеста година по ред е генерален покровител на престижната награда „Роман на годината“, која годинава ќе му се додели на романот „Вистинита но не многу веројатна историја за семејството Пустополски за куќата покрај Вардар и за четирите прстени“ од академик Влада Урошевиќ, во издание на „Арс Либрис“. (more…)

Продолжи со читање

Популарно